Zwrot akcji w Anwilu – Ivan Almeida jednak zostanie w zespole!

W niedzielę Ivan Almeida poinformował, że odchodzi z Anwilu Włocławek. Swoją decyzję motywował problemami z wypłatami pensji, a w kuluarach mówiło się o konflikcie z trenerem zespołu - Przemysławem Frasunkiewiczem. We wtorek wieczorem nastąpił jednak nieoczekiwany zwrot akcji, gdyż klub wydał oświadczenie w którym mówi, że Almeida zostanie w Anwilu.

Kilkanaście godzin po zakończeniu spotkania Anwilu z Kingiem Szczecin (wygranym przez zespół ze Szczecina wynikiem 78:75) Ivan Almeida opublikował na swoim Twitterze wpis, w którym ogłosił odejście z Anwilu. Sprawa wydawała się bardzo dziwna, bo zawodnika wiązał przecież kontrakt, którego nie mógł zerwać bez powodu. We wpisie dodał, że decyzja związana jest z zaległościami finansowymi ze strony klubu, jednak sporo mówiło się też o jego konflikcie z Frasunkiewiczem, który nie szczędził gorzkich słów na temat Kabowerdeńczyka.

Zobacz również: Sensacyjna decyzja gwiazdy Anwilu – Ivan Almeida chce odejść z klubu!

We wtorkowy wieczór klub wydał oświadczenie, którego treść jest jednoznaczna – Almeida zostaje we Włocławku. W poniedziałek i wtorek odbyło się kilka spotkań pomiędzy włodarzami, trenerem i samym zawodnikiem. Jak widać rozmowy przyniosły efekt i 31-letni zawodnik wrócił do treningów.

Ivan Almeida w niedzielę zamieścił w swoich mediach społecznościowych informację o rozstaniu z Anwilem Włocławek. W poniedziałek i wtorek doszło do spotkań z graczem celem wyjaśnienia sytuacji. Ostatecznie obie strony wyraziły – w imię wyższego dobra, jakim jest klub – chęć dalszej współpracy. Jednocześnie informujemy, ze kwestia zaległości w wynagrodzeniu została z zawodnikiem i jego agentem wyjaśniona, w związku z czym zawodnik wycofał się i anulował pismo, które wysłał do klubu – możemy przeczytać w klubowym oświadczeniu

Almeida jest w tym sezonie bardzo ważną częścią zespołu. Wystąpił on w 12 spotkaniach w których średnio zdobywał prawie 20 punktów, 8 zbiórek oraz 4 asysty. Kabowerdeńczyk najprawdopodobniej wystąpi w czwartkowym meczu z GTK Gliwice.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem