Zwolnienie Brzęczka? Dobrze poinformowany dziennikarz zabrał głos…

Tabela grupowe sobie, a opinie na temat drużyny i selekcjonera sobie – na całkowicie przeciwnych biegunach. Tak najkrócej można opisać paradoks, w którym znalazła się reprezentacja Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka. Choć wydaje się to nierealnym absurdem, słychać wręcz dywagacje na temat potrzeby zwolnienia selekcjonera zajmującego pierwsze miejsce w tabeli.

Brzęczek broni się dotychczasowym wynikiem. Na nim też koncentruje się w publicznej dyskusji. Trzeba punktować i jechać do celu. Przed startem eliminacji obecną sytuację w tabeli wzięlibyśmy w ciemno – wskazuje.

Jego krytycy uważają to za krótkowzroczne i zgubne. Słychać opinie, że mamy prymitywną i archaiczną drużynę, której gra w piłkę przeszkadza, stanowi problem. Po której nie widać schematów, ani wypracowanych rozwiązań. – My naprawdę nie mamy aż tak archaicznych piłkarzy, na jakich wyglądamy – argumentuje na swoim Facebooku dziennikarz Canal+ Sport Tomasz Ćwiąkała.

https://twitter.com/LaczyNasPilka/status/1171170799098703872?s=20

Na jednym z dużych internetowych portali, jeszcze przed meczem z Austrią, pojawiła się ankieta: czy Jerzy Brzęczek powinien zostać zwolniony? I symptomatyczne, że większość kibiców odpowiedziała twierdząco.

Być może tak funkcjonuje dzisiaj internet. Osoby publiczne zawsze mawiają: na żywo nigdy nie usłyszysz od ludzi tego, co napiszą ci w sieci. Chodząc po ulicach, zbierasz pochwały, wyrazy sympatii i poklepywania po plecach. W przestrzeni wirtualnej – najgorsze zniewagi. W ludziach budzą się najgorsze instynkty. Łatwo o kategoryczne opinie.

Zdaniem Krzysztofa Stanowskiego z portalu Weszło, dyskusja o zwolnieniu Jerzego Brzęczka na tym etapie jego pracy jest całkowicie bezzasadna, nie ma szans, by taki scenariusz wszedł w życie.

– Brzęczek nie zostanie zwolniony. Ta dyskusja skończy się na niczym. Możemy ją prowadzić, ale wiemy, że to się nie wydarzy. Dogra te eliminacje do końca, prawdopodobnie awansujemy z pierwszego miejsca. Na mistrzostwach się skompromitujemy i przyjdzie nowy selekcjoner – prognozuje w programie „Stan Kadry”, na bazie naszych przykrych reprezentacyjnych doświadczeń z przeszłości.

Przed sztabem kadry kolejne trudne tygodnie. Po czerwcowym uspokojeniu nastrojów, klimat znów bardzo się popsuł. O potrzebie gruntownych zmian – stylu, pomysłu, realizacji założeń – mówią już sami piłkarze. Dziennikarze patrzą na ręce.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem