Żużel: Znamy terminarz na przyszły sezon!

Zima to czas, w którym żużlowcy odpoczywają i powoli przygotowują się do kolejnego sezonu. To najlepszy moment na liczne zmiany, które mają doprowadzić konkretnego zawodnika do wymarzonego celu. Najczęściej pracuje się nad sprzętem, ale ostatnimi czasy żużlowcy większą uwagę przywiązują także do przygotowania się pod względem fizycznym. Co raz bardziej powszechna staje się też praca

Zima to czas, w którym żużlowcy odpoczywają i powoli przygotowują się do kolejnego sezonu. To najlepszy moment na liczne zmiany, które mają doprowadzić konkretnego zawodnika do wymarzonego celu. Najczęściej pracuje się nad sprzętem, ale ostatnimi czasy żużlowcy większą uwagę przywiązują także do przygotowania się pod względem fizycznym. Co raz bardziej powszechna staje się też praca z dietetykiem.

Oczywiście są i tacy, którzy ten czas poświęcają na zabawę i przysłowiowy „reset”. Jednak cała krajowa czołówka podchodzi bardzo poważnie do przygotowań do nowego sezonu. A dzisiaj ogłoszono jego terminarz i już wiadomo, że zapowiada się naprawdę interesująco. Rozgrywki PGE Ekstraligi wystartują w niedzielę 16 kwietnia.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie rozgrywek (speedwayekstraliga.pl): „Tego dnia beniaminek rozgrywek – Włókniarz Częstochowa – podejmie na swoim torze ROW Rybnik, a FOGO Unia Leszno zmierzy się z BETARD Spartą Wrocław. Pierwsza runda najlepszej żużlowej ligi świata zostanie dokończona 17 kwietnia, gdy Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra pojedzie z MRGARDEN GKM Grudziądz, a Get Well Toruń – w szlagierowym meczu – podejmie Stal Gorzów.

zuzel1

Krzysztof Mrozek, prezes ROW-u Rybnik w komentarzu dla „Przeglądu Sportowego” odniósł się do pierwszego meczu swojego zespołu: „Myślę, że derby w I kolejce to bardzo dobre i mądre posunięcie ze strony władz PGE Ekstraligi. Pamiętajmy, iż to będą Święta Wielkanocne, a to tego – jak zwykle w kwietniu – spore ryzyko związane z pogodą. Ciąganie kibiców przez pół Polski byłoby bez sensu. Mam nadzieję, że pomożemy beniaminkowi zapełnić częstochowski stadion i będzie znakomite ściganie. Pojedziemy do Częstochowy jak na każdy inny mecz… po zwycięstwo.”

Oprócz całego terminarzu rozgrywek podano także inne istotne daty (za oficjalną stroną): PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi rozegrane zostaną w Gdańsku 14 sierpnia (poniedziałek), a Drużynowego Mistrza Polski poznamy 24 września, gdy rozegrane zostaną finałowe rewanże. Sezon 2017 podsumuje tradycyjna Gala PGE Ekstraligi, wpisana do terminarza z datą 9 października.

My z niecierpliwością czekamy przede wszystkim na start Grand Prix. To właśnie te turnieje są najwspanialszą częścią każdego żużlowego sezonu.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem