Żużel: Przed nami Grand Prix Niemiec

Już dzisiaj rozegrany zostanie kolejny etap w walce o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu. Tym razem, najlepsi zawodnicy świata będę musieli zmagać się na nieznanym i bardzo kameralnym torze w Teterowie. Przed nami Grand Prix Niemiec! Jest to już ósma runda tegorocznego cyklu i jeśli któryś z czołowych zawodników w klasyfikacji generalnej zaliczy wpadkę, to

Już dzisiaj rozegrany zostanie kolejny etap w walce o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu. Tym razem, najlepsi zawodnicy świata będę musieli zmagać się na nieznanym i bardzo kameralnym torze w Teterowie. Przed nami Grand Prix Niemiec!

Jest to już ósma runda tegorocznego cyklu i jeśli któryś z czołowych zawodników w klasyfikacji generalnej zaliczy wpadkę, to na odrabianie strat pozostaną mu jeszcze tylko trzy turnieje. Może się okazać, że po dzisiejszym wieczorze sytuacja w klasyfikacji generalnej bardzo się wyklaruje.

Póki co, prowadzi weteran Greg Hancock, ale nie może być jeszcze pewien końcowego sukcesu, ponieważ ma tylko 7 punktów przewagi nad Jasonem Doylem i oczko więcej nad Taiem Woffindenem.

W tej niewielkiej niemieckiej miejscowości jest również bardzo mały stadion. Podobno było to zamierzenie ze strony organizatorów, żeby Grand Prix nie kojarzone było tylko z wielkimi stadionami.

grajczonek-zuzel-laczy-nas-pasja

Jeśli chodzi o naszych reprezentantów, to najwyżej w klasyfikacji plasuje się Bartosz Zmarzlik. 21 – lat zajmuje piątą pozycję i jeśli osiągnąłby dzisiaj dobry wynik, to ma realne szanse na włączenie się do walki o brązowy medal.

Teoretycznie, podobne szanse w przypadku bardzo dobrej jazdy ma Maciej Janowski. Zajmuje on szóstą lokatę po siedmiu zawodach i może powalczyć o podium.

O pozostanie w cyklu Grand Prix musi walczyć Piotr Pawlicki. Polak jest na ósmej, ostatniej pozycji, która zapewnia start w przyszłym roku. Niestety po tym, jak naszemu zawodnikowi nie powiodło się w Grand Prix Challenge musi on teraz walczyć, o jak największą ilość punktów w ostatnich czterech turniejach.

polska2-zuzel-laczy-nas-pasja

Zapowiadają się zawody szalenie interesujące, ze względu na nieznany większości zawodnikom tor. Możemy być dzisiaj świadkami kilku niespodzianek, miejmy nadzieję, że z biało – czerwonymi w rolach głównych. W końcu, wygrywać na niemieckiej ziemi jest nam wyjątkowo przyjemnie.

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem