Żużel: Polskie podium podczas Grand Prix Łotwy!

Wczoraj miał miejsce historyczny dzień dla polskiego żużla! Podczas zawodów o Grand Prix Łotwy, które rozegrane zostało w Daugavpils Polacy zajęli wszystkie miejsca na podium. Turniej wygrał Piotr Pawlicki, a tuż za nim uplasowali się Patryk Dudek i Maciej Janowski. Dzięki drugiej lokacie we wczorajszych zawodach Patryk Dudek został liderem  klasyfikacji generalnej. Wczorajszy triumf, to

Wczoraj miał miejsce historyczny dzień dla polskiego żużla! Podczas zawodów o Grand Prix Łotwy, które rozegrane zostało w Daugavpils Polacy zajęli wszystkie miejsca na podium. Turniej wygrał Piotr Pawlicki, a tuż za nim uplasowali się Patryk Dudek i Maciej Janowski. Dzięki drugiej lokacie we wczorajszych zawodach Patryk Dudek został liderem  klasyfikacji generalnej.

Wczorajszy triumf, to była pierwsza wygrana Piotra Pawlickiego w Grand Prix. Zwycięstwo ma jeszcze bardziej wyjątkowy smak ze względu na to, że w ostatnich tygodniach polski żużlowiec prezentował się słabo. W dwóch wcześniejszych zawodach zdobył zaledwie 14 punktów. Tym razem było o wiele lepiej!

Nie wiem, co mam powiedzieć na gorąco. Jestem szczęśliwy. To zwycięstwo dedykuję mojej kochanej mamusi z okazji Dnia Matki, który przypadał w piątek. Dziękuję całemu mojemu teamowi, mechanikom, a także tacie i bratu, z którymi kontaktowałem się telefonicznie w trakcie zawodów.

Oni także mi pomogli. Szczególne słowa kieruję do mojej mamy, która napisała mi, że będzie to mój dzień i tak też się stało Ten dzień jest wspaniały, bo całe podium jest biało-czerwone. Gratuluję chłopakom znakomitego występu” –  powiedział zwycięzca wczorajszych zawodów, cytowany przez WP SportoweFakty.

Poza fenomenalnym występem biało – czerwonych trzeba też niestety wspomnieć o fatalnej jakości toru. Nawierzchnia sprawiała wiele problemów najlepszym żużlowcom świata i niestety, na skutek jej fatalnego stanu oglądaliśmy kilka groźnych upadków. W tym naszego reprezentanta – Bartosza Zmarzlika.

Młody zawodnik uskarża się na silny ból pleców i być może będzie musiał przez jakiś czas odpocząć od ściągania. To dopiero początek sezonu, a zdrowie żużlowca powinno być priorytetem. Kolejna runda zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata rozegrana zostanie w sobotę 10 czerwca w Pradze.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem