Żużel: Pedersen mistrzem Europy, brąz dla Kasprzaka!

Za nami koniec rywalizacji w indywidualnych mistrzostwach Europy na żużlu. Po ostatniej rundzie zawodów w Rybniku, tytuł trafił do Nickiego Pedersena. Srebro zdobył Vaclav Milik, a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Kasprzak. Przed ostatnim z czterech turniejów, jakie miały wyłonić najlepszego żużlowca na Starym Kontynencie, szansę na końcowy trumf miała spora grupa zawodników. Na

Za nami koniec rywalizacji w indywidualnych mistrzostwach Europy na żużlu. Po ostatniej rundzie zawodów w Rybniku, tytuł trafił do Nickiego Pedersena. Srebro zdobył Vaclav Milik, a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Kasprzak.

Przed ostatnim z czterech turniejów, jakie miały wyłonić najlepszego żużlowca na Starym Kontynencie, szansę na końcowy trumf miała spora grupa zawodników. Na poparcie tych słów może świadczyć fakt, że Nicki Pedersen przed startem w Rybniku zajmował dopiero 9 lokatę w klasyfikacji generalnej.

Były świetny amerykański żużlowiec Sam Ermolenko, tak skomentował końcowy sukces Duńczyka: „Pedersen wykorzystał perfekcyjnie sytuację, która się wytworzyła. Bardziej jestem zaskoczony tym jak Antonio Lindback to przegrał, niż tym jak Nicki to wygrał. Po tytuł szansę miał sięgnąć także Krzysztof Kasprzak.

Moim zdaniem był to dziś jedyny zawodnik, który mógł konkurować z Pedersenem. Myślę jednak, że podobnie jak Szwedowi, zabrakło mu spokojnej głowy. Zaczął kombinować w drugiej fazie zawodów, popełniał błędy, podczas gdy Duńczyk był niesamowicie skoncentrowany i pewny siebie. To jest jednak siła psychiki trzykrotnego mistrza świata”.

podium-mistrzostw-europy-na-zuzlu-laczy-nas-pasja

Srebro dosyć niespodziewanie wywalczył Czech Vaclav Milik. Zawodnik nie ukrywał wielkiej radości po końcowym sukcesie. Żużlowiec ma nadzieję, że to będzie przełomowy sukces w jego sportowej karierze. Chwalił też bardzo organizatorów, którzy musieli zmagać się z obfitymi opadami deszczu, ale świetnie poradzili sobie z przygotowaniem toru.

Brąz trafił do Krzysztofa Kasprzaka. Polak miał nawet szansę na złoto, ale w drugiej części turnieju się trochę pogubił. Doszło do tego, że niepotrzebnie w jego zespole zaczęto „na siłę” ulepszać motocykle, co niestety nie przyniosło oczekiwanych skutków. „Kris” jest pierwszym polskim medalistą tej imprezy, od momentu kiedy zyskała ona wielką rangę (czyli od 2013 roku).

Po przejęciu tej rywalizacji przez firmę One Sport startują w niej najlepsi europejscy zawodnicy. Od początku rywalizacja jest pokazywana na kanałach Eurosportu. To jest dodatkowo motywacja do udziału w zawodach najlepszych Europejczyków. Jak już wspomnieliśmy na początku, na końcowy sukces składają się punkty zdobyte w 4 turniejach.

zuzel-mistrzostwa-europy-laczy-nas-pasja

Z roku na rok rywalizacja o tytuł indywidualnego mistrza Europy nabiera coraz większego znaczenia i prestiżu. Mamy nadzieję, że brązowy medal Krzysztofa Kasprzaka będzie początkiem dobrej serii naszych zawodników w tego typu zawodach.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem