Żużel: Pawlicki pierwszy raz na podium!

Wszyscy fani żużla, a przecież takich osób w naszym kraju nie brakuje, byli zmuszeni, aby zmienić swoje przedpołudniowe plany, ponieważ to właśnie na dzisiaj, na godzinę 10 rano przełożono zawody z wczorajszego wieczora. Chodzi oczywiście o Grand Prix Szwecji na żużlu odbywające się  w Malilli. Rywalizacja musiała odbyć się dzisiaj, ponieważ wczoraj nad torem rozpadało

Wszyscy fani żużla, a przecież takich osób w naszym kraju nie brakuje, byli zmuszeni, aby zmienić swoje przedpołudniowe plany, ponieważ to właśnie na dzisiaj, na godzinę 10 rano przełożono zawody z wczorajszego wieczora. Chodzi oczywiście o Grand Prix Szwecji na żużlu odbywające się  w Malilli.

Rywalizacja musiała odbyć się dzisiaj, ponieważ wczoraj nad torem rozpadało się na tyle mocno, że nie był on zdatny do użytku. Sędzia Artur Kuśmierz, w porozumieniu z organizatorami i zawodnikami, przełożył je na niedzielę.

Dzisiejszym zwycięzcą został weteran tej dyscypliny, Amerykanin Greg Hancock. 46-letni mieszkaniec Kalifornii w swej karierze wygrał 21. turniej cyklu Grand Prix. Triumfował na torach w różnych krajach, ale nigdy wcześniej nie udało mu się to na szwedzkiej ziemi.

Dzięki tej wygranej Hancock zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej i jest głównym kandydatem do zdobycia tytułu.

hancock-laczy-nas-pasja

Nas może cieszyć to, że w pierwszej szóstce dzisiejszych zawodów było aż trzech reprezentantów Polski. Życiowy sukces odniósł Piotr Pawlicki, który uplasował się na trzecim miejscu. Był to jego pierwszy finał i od razu udało się stanąć na „pudle”.

Jak sam powiedział tuż po zawodach: „Sam nie mogę w to jeszcze uwierzyć. Dużo pracy wkładam w to, żeby ten wynik był coraz lepszy. Po trzech startach zmieniłem motocykl i to sprawiło, że byłem w kolejnych biegach zdecydowanie szybszy. W finale myślę, że mogłem zrobić więcej, ale na starcie trochę podniosło mi motocykl” – zakończył szczęśliwy Polak.

Na piątej pozycji dzisiejsze zmagania zakończył Maciej Janowski, a oczko niżej był Bartosz Zmarzlik. Ten ostatni stwierdził po turnieju, że mogło być lepiej, ale generalnie nie narzeka, bo plan minimum, jakim jest dla niego zawsze udział w półfinale został wykonany.

W klasyfikacji generalnej po 6 turniejach z 11, jakie zaplanowane są na ten sezon prowadzi jak już wcześniej wspomnieliśmy Greg Hancock, na drugiej pozycji jest Tai Woffinden, a trzecią lokatę zajmuje Jason Doyle.

doyle-laczy-nas-pasja

Jeśli chodzi o lokaty Polaków to: na czwartym miejscu jest Maciej Janowski, szósta pozycja należy do Bartosza Zmarzlika, a najlepszy z naszych żużlowców w dniu dzisiejszym Piotr Pawlicki zamyka czołową ósemkę.

Kolejny turniej odbędzie się 28 sierpnia w Gorzowie Wielkopolskim. Mamy nadzieję, że wtedy w wielki finale zobaczymy komplet reprezentantów Polski. A tymczasem dziękujemy im za dzisiejsze emocje i trzymamy kciuki w dalszej rywalizacji.

 

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem