Żużel: Patryk Dudek liderem klasyfikacji generalnej!

Pomimo tego, że cała sportowa Polska żyła wczoraj piłkarskim meczem Polska – Rumunia, to fani żużla z zaciekawieniem obserwowali to, co dzieje się w Pradze. A tam odbyła się kolejna eliminacja indywidualnych mistrzostw świata. Zwyciężył Australijczyk Jason Doyle, ale dla nas najważniejsza informacja jest taka, że Patryk Dudek utrzymał fotel lidera! Polski debiutant o punkt

Pomimo tego, że cała sportowa Polska żyła wczoraj piłkarskim meczem Polska – Rumunia, to fani żużla z zaciekawieniem obserwowali to, co dzieje się w Pradze. A tam odbyła się kolejna eliminacja indywidualnych mistrzostw świata. Zwyciężył Australijczyk Jason Doyle, ale dla nas najważniejsza informacja jest taka, że Patryk Dudek utrzymał fotel lidera!

Polski debiutant o punkt wyprzedza wczorajszego triumfatora Jasona Doyla i o siedem oczek Martina Vaculika. W czołówce klasyfikacji generalnej są też inni nasi reprezentanci.  Maciej Janowski jest piąty,  Piotr Pawlicki szósty, a na dziesiątek pozycji plasuje się Bartosz Zmarzlik.

„Uczucia rzeczywiście są mieszane. Z jednej strony jest bardzo fajnie, że pojechałem w finale, ale z drugiej zabrakło tego akcentu w postaci miejsca na podium. Zawsze lepiej stać tam na środku w gronie medalistów danego turnieju, bo tak w parkingu, kiedy dekorują innych jest lekki niedosyt.

Z drugiej strony zdobyłem 13 punktów do klasyfikacji cyklu i z tego trzeba się cieszyć. Wychodzę z założenia, że każda dwucyfrowa zdobycz w Grand Prix jest bardzo cenna” – powiedział czwarty we wczorajszym finale Patryk Dudek, cytowany przez WP SportoweFakty.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix odbędą się  24 czerwca duńskim w Horsens. Z dziką kartą w Grand Prix Danii pojedzie Kenneth Bjerre, a rezerwowymi będą Andreas Lyager i Frederik Jakobsen. Zawody sędziować będzie Brytyjczyk Craig Ackroyd.

„Po biegach półfinałowych, kiedy było równanie toru już go nie polali i zrobiło się strasznie sucho. Bardziej mi sprzyjało, kiedy było lekko wilgotno na starcie. Nawet, gdy sam moment startowy był równo, to dociąg do „trzydziestki” miałem fenomenalny.

 Dlatego też w półfinale to drugie pole wykorzystałem. Z drugiej strony, patrząc na to, że Jason Doyle jechał w finale z teoretycznie najgorszego pola D, a mimo to, wygrał, to ja nie mam się co tłumaczyć” – tak swoją postawę w finałowym biegu komentował Patryk Dudek, cytowany przez WP SportoweFakty.

Cieszymy się bardzo, że polski żużel ma się bardzo dobrze. Stawka zawodników w tegorocznym cyklu Grand Prix jest bardzo wyrównana. Każdego stać na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Również reprezentantów Polski.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem