Lv bet zakłady bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez ministra finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.

Żużel: Patryk Dudek liderem klasyfikacji generalnej!

Pomimo tego, że cała sportowa Polska żyła wczoraj piłkarskim meczem Polska – Rumunia, to fani żużla z zaciekawieniem obserwowali to, co dzieje się w Pradze. A tam odbyła się kolejna eliminacja indywidualnych mistrzostw świata. Zwyciężył Australijczyk Jason Doyle, ale dla nas najważniejsza informacja jest taka, że Patryk Dudek utrzymał fotel lidera! Polski debiutant o punkt

Pomimo tego, że cała sportowa Polska żyła wczoraj piłkarskim meczem Polska – Rumunia, to fani żużla z zaciekawieniem obserwowali to, co dzieje się w Pradze. A tam odbyła się kolejna eliminacja indywidualnych mistrzostw świata. Zwyciężył Australijczyk Jason Doyle, ale dla nas najważniejsza informacja jest taka, że Patryk Dudek utrzymał fotel lidera!

Polski debiutant o punkt wyprzedza wczorajszego triumfatora Jasona Doyla i o siedem oczek Martina Vaculika. W czołówce klasyfikacji generalnej są też inni nasi reprezentanci.  Maciej Janowski jest piąty,  Piotr Pawlicki szósty, a na dziesiątek pozycji plasuje się Bartosz Zmarzlik.

„Uczucia rzeczywiście są mieszane. Z jednej strony jest bardzo fajnie, że pojechałem w finale, ale z drugiej zabrakło tego akcentu w postaci miejsca na podium. Zawsze lepiej stać tam na środku w gronie medalistów danego turnieju, bo tak w parkingu, kiedy dekorują innych jest lekki niedosyt.

Z drugiej strony zdobyłem 13 punktów do klasyfikacji cyklu i z tego trzeba się cieszyć. Wychodzę z założenia, że każda dwucyfrowa zdobycz w Grand Prix jest bardzo cenna” – powiedział czwarty we wczorajszym finale Patryk Dudek, cytowany przez WP SportoweFakty.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix odbędą się  24 czerwca duńskim w Horsens. Z dziką kartą w Grand Prix Danii pojedzie Kenneth Bjerre, a rezerwowymi będą Andreas Lyager i Frederik Jakobsen. Zawody sędziować będzie Brytyjczyk Craig Ackroyd.

„Po biegach półfinałowych, kiedy było równanie toru już go nie polali i zrobiło się strasznie sucho. Bardziej mi sprzyjało, kiedy było lekko wilgotno na starcie. Nawet, gdy sam moment startowy był równo, to dociąg do „trzydziestki” miałem fenomenalny.

 Dlatego też w półfinale to drugie pole wykorzystałem. Z drugiej strony, patrząc na to, że Jason Doyle jechał w finale z teoretycznie najgorszego pola D, a mimo to, wygrał, to ja nie mam się co tłumaczyć” – tak swoją postawę w finałowym biegu komentował Patryk Dudek, cytowany przez WP SportoweFakty.

Cieszymy się bardzo, że polski żużel ma się bardzo dobrze. Stawka zawodników w tegorocznym cyklu Grand Prix jest bardzo wyrównana. Każdego stać na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Również reprezentantów Polski.