Żużel: Hampel zamierza wrócić na szczyt

Jeszcze do niedawna wydawało się, że Jarosław Hampel to naturalny zastępca Tomasza Golloba na długie lata. Stało się jednak inaczej. A to za sprawą ciężkiej kontuzji, która akurat przydarzyła się w czasie, kiedy świetną formę osiągnęło kilku młodych polskich żużlowców, z Bartoszem Zmarzlikiem na czele. Teraz po bardzo trudnym roku Jarosław Hampel zamierza na dobre

Jeszcze do niedawna wydawało się, że Jarosław Hampel to naturalny zastępca Tomasza Golloba na długie lata. Stało się jednak inaczej. A to za sprawą ciężkiej kontuzji, która akurat przydarzyła się w czasie, kiedy świetną formę osiągnęło kilku młodych polskich żużlowców, z Bartoszem Zmarzlikiem na czele.

Teraz po bardzo trudnym roku Jarosław Hampel zamierza na dobre powrócić do czołówki. Polak nie myśli zadowalać się tylko faktem, że jest w stanie „przejechać” cały sezon. On chce wrócić na miejsce, w którym był przed feralnym urazem.

Oto co powiedział w jednym z ostatnich wywiadów: „Ja czuję po sobie, że siła i pewność powraca. Chciałbym jak najszybciej to udowodnić. Najlepiej gdyby stało się to już na początku sezonu, taki jest mój plan. Jestem jednak świadomy, że powroty po kontuzji są ciężkie. W moim przypadku jest to wybitnie ciężka sprawa. Zdaję sobie natomiast sprawę co mnie czeka. Wiem ile pracy już w to włożyłem i ile jeszcze będę musiał włożyć.

Jestem jednak dobrej myśli i uważam, że będę w stanie wrócić do dobrej dyspozycji. Już w zeszłym roku przeszedłem test generalny i wziąłem udział w kilku spotkaniach ligowych oraz turniejach. To było potwierdzenie, że noga wraca do zdrowia i pełnej sprawności. Teraz przez ten okres zimowy, czyli przerwie w jeździe, wszystkie niewiadome zostały wyeliminowane. Od samego początku będę brał udział w eliminacjach do cyklu Grand Prix. Jak wiemy, odbywają się one już u progu sezonu. Ważne jest więc, aby od samego początku być w dobrej formie i dyspozycji.

Pytanie tylko, czy Hampelowi starczy cierpliwości. Stawianie sobie wysokich celów to jedno, a szansę na ich realizację to drugie. Absolutnie nie odbieramy Jarkowi umiejętności, bo przez wiele lat pokazał, że jest jednym z najlepszych żużlowców świata. Chodzi nam jednak o to, czy tymi wypowiedziami sam zawodnik nie wywiera na sobie dodatkowej presji.

Jesteśmy zdania, że pomimo mocnego składu, jaki obecnie posiada nasza reprezentacja, to Jarosław Hampel w dobrej formie byłby w niej bardzo przydatny. Jego doświadczenie mogłoby bardzo pomóc reszcie młodszych kolegów. Liczymy na to, że wszystkie założenia naszego utytułowanego żużlowca zostaną spełnione w nadchodzącym sezonie i w ich realizacji nie przeszkodzi żadna kontuzja.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem