Żużel: Hampel wróci już 14 maja?

Żeby być prawdziwym sportowcem, to przede wszystkim trzeba mieć odpowiedni charakter i wolę walki. Jakimi jesteśmy życiowymi twardzielami, przekonujemy się dopiero w momentach, które są najtrudniejsze.  Jeden z najlepszych polskich żużlowców ostatniej dekady –  Jarosław Hampel w czerwcu ubiegłego roku doznał bardzo ciężkiej i skomplikowanej kontuzji. Podczas jednego z wyścigów roztrzaskał kość udową. Nie było

Żeby być prawdziwym sportowcem, to przede wszystkim trzeba mieć odpowiedni charakter i wolę walki. Jakimi jesteśmy życiowymi twardzielami, przekonujemy się dopiero w momentach, które są najtrudniejsze.  Jeden z najlepszych polskich żużlowców ostatniej dekady –  Jarosław Hampel w czerwcu ubiegłego roku doznał bardzo ciężkiej i skomplikowanej kontuzji. Podczas jednego z wyścigów roztrzaskał kość udową. Nie było wiadomo, czy kiedykolwiek wróci na tor.

Co prawda jeszcze na niego nie powrócił, ale teraz nie ma już pytania „czy powróci?”, a zostało zastąpione na „kiedy powróci?”. Jak mówi sam zawodnik jest bardzo duża szansa, że zobaczymy go podczas Grand Prix Polski, która odbędzie się 14 maja na Stadionie Narodowym. Żużlowiec co prawda planował rozpocząć pierwsze przygotowania do tego sezonu już w lutym, ale prowadzący go lekarze nie chcieli ryzykować za wcześnie. Hampel ma świadomość tego, że sezon już trwa i on będzie musiał wszystkich gonić, jeśli chodzi o łapanie wysokiej formy. No właśnie, czy od razu będzie możliwe zobaczyć takiego Jarka Hampela jakiego wszyscy doskonale znamy? Dwukrotny indywidualny wicemistrz świata wie, że w tym momencie najważniejszy będzie dla niego pierwszy kontakt z motocyklem żużlowym po tak długiej przerwie.

Zarówno sam zawodnik jak i jego cały team nie stracili tego czasu. W Internecie można zobaczyć film pt. ”Jarek Hampel – łamane przez osiem”. Po zobaczeniu tego materiału każdy kibic będzie mógł zrozumieć, co to znaczy prawdziwa determinacja i wola walki, aby móc robić w życiu to, co się kocha najbardziej, pomimo bardzo niesprzyjających okoliczności. Niejeden z nas doprowadziłby się do stanu używalności i zajął się czymś bezpiecznym w życiu. Nie dotyczy to jednak żużlowców. To są faceci z niesamowitym charakterem. W filmie bardzo mocno brzmią słowa jednego z byłych trenerów Hampela, który twierdzi, że ten sport (żużel) jest niesamowicie okrutny. Kiedy jest zawodnik na topie, to są z nim kibicie i sponsorzy. Jeśli natomiast upadnie lub ma kontuzję, to nagle zostaje ze wszystkim sam.

O tym, jak rozsądnym zawodnikiem jest Hampel, może świadczyć fakt, że ma wykupiony jeden z największych pakietów ubezpieczeniowych wśród polskich żużlowców. I to właśnie dzięki temu nie musiał sam opłacać swoich operacji i ciężkiego okresu rehabilitacji. Żużlowiec bardzo odpowiedzialnie podchodzi do swoje kariery i ta cecha połączona z jego niesamowitą wolą walki i determinacją w dążeniu do spełniania życiowych celów powinna zaprocentować jeszcze niejednym wygranym wyścigiem.

Foto: onet.pl

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem