Żużel: Fatalny upadek w Grudziądzu. Nicki Pedersen stracił przytomność! (WIDEO)

W spotkaniu PGE Ekstraligi pomiędzy ZOOleszcz DPV Logistic GKM-em Grudziądz i Apatorem Toruń doszło do poważnego wypadku. W zdarzeniu brało udział aż trzech zawodników. Pierwsze doniesienia są jednak dość pozytywne i nie wspominają o poważnych urazach. 

W wypadku uczestniczyło trzech zawodników – Nicki Pedersen, Jack Holder i Kenneth Bjerre. Dwóch pierwszych nie dało rady wrócić na tor i byli zmuszeni do rezygnacji z dalszej rywalizacji. Najbardziej z kolei ucierpiał ten pierwszy.

Nicki Pedersen, wielokrotny mistrz świata, uderzył w bandę i stracił przytomność. W jego przypadku niezbędna okazała się interwencja medyków. Duńczyka zabrała karetka pogotowia ratunkowego. Jego dalszy udział w meczu był wykluczony, ale pierwsze doniesienia na temat jego stanu zdrowia nie są tak negatywne, jak mogłoby się wydawać. Ponoć skończyło się stosunkowo szczęśliwie.

Niestety, nie był to ostatni wypadek tego wieczoru. W kolejnej fazie meczu w kask Denisa Zielińskiego uderzył Karol Żupiński. Diagnoza? Złamanie ręki, przez które kolejny zawodnik musiał przedwcześnie zakończyć rywalizację na torze.

Finalnie padł remis – 45:45.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem