Żużel: Dudek z buta wjechał do Grand Prix!

Dla wszystkich „niedzielnych” kibiców polskiego żużla mała informacja. Jest w tym kraju wielu młodych i szalenie utalentowanych zawodników, którzy mają spore szanse, aby rywalizować z najlepszymi na świecie. Bez specjalnej przesady możemy napisać, że nad Wisłą jeździ obecnie kilku potencjalnych następców Tomasza Golloba i tylko od nich zależy, czy spełnią pokładanie w nich nadzieje. W

Dla wszystkich „niedzielnych” kibiców polskiego żużla mała informacja. Jest w tym kraju wielu młodych i szalenie utalentowanych zawodników, którzy mają spore szanse, aby rywalizować z najlepszymi na świecie.

Bez specjalnej przesady możemy napisać, że nad Wisłą jeździ obecnie kilku potencjalnych następców Tomasza Golloba i tylko od nich zależy, czy spełnią pokładanie w nich nadzieje. W obecnym cyklu Grand Prix dobrze sprawuje się trójka zdolnych zawodników: Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki i Maciej Janowski.

Wszyscy z nich przeplatają jeszcze świetne występy z tymi gorszymi, ale rokują naprawdę spore nadzieje. Co więcej, każdy z nich jest obecnie w pierwszej ósemce klasyfikacji generalnej, co gwarantuje start w przyszłorocznym cyklu Grand Prix 2017. A do tych nazwisk dochodzi kolejne: Patryk Dudek.

To właśnie 24-letni żużlowiec Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra wygrał w niesamowitym stylu sobotnie zawody Grand Prix Challenge w Vetlandzie. Polak zwyciężał we wszystkich biegach i nie pozostawił złudzeń rywalom, komu należy się udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata.

patryk-dudek-zwyciestwo-mistrzostwa-polski-laczy-nas-pasja

To najlepszy sezon w karierze Patryka Dudka. Udało mu się zostać mistrzem Polski, zdobyć złoto w Drużynowym Pucharze Świata, a teraz zapewnić sobie awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Zawodnik ze spokojem podchodzi do swoich tegorocznych osiągnięć:

Nie widać tego po mnie, ale cieszę się ogromnie. Osiągnąłem swój cel i to jest najważniejsze. Nie mamy jednak czasu, aby teraz o tym rozmyślać, bo przed nami jeszcze sezon ligowy. Dopiero po jego zakończeniu zaczniemy zastanawiać się nad przyszłorocznym Grand Prix”.

Bardzo ważną osobą w zespole Dudka jest jego tuner Jan Andersson. To właśnie on, z wielką starannością przygotowuje mu silniki. W sobotę Polak był nie do zatrzymania i bez znaczenia było dla niego, z którego pola startowego rozpoczynał kolejny bieg.

patryk-dudek-mistrzostwa-polski-laczy-nas-pasja

Po odsunięciu się w cień Tomasza Golloba polski żużel ma się dobrze. Na trybuny podczas zawodów przychodzi mnóstwo kibiców, to właśnie w naszym kraju jest najlepsze liga na świecie, a już wkrótce (wszystko na to wskazuje) doczekamy się kolejnych medalistów mistrzostw świata.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem