Żużel: Bartosz Zmarzlik zdominuje rywalizację na długie lata?

Bartosz Zmarzlik to postać wyjątkowa. I nie chodzi nam o pokaźną listę jego sukcesów. Rzadko bowiem się zdarza, aby sportowiec w tak młodym wieku (21 lat) był aż takim profesjonalistą. Ten żużlowiec wszystko podporządkował, aby być najlepszym zawodnikiem na świecie. Bartosz w trakcie sezonu jest skoncentrowany tylko na swojej dyscyplinie. Jest profesjonalistą 24 godziny na

Bartosz Zmarzlik to postać wyjątkowa. I nie chodzi nam o pokaźną listę jego sukcesów. Rzadko bowiem się zdarza, aby sportowiec w tak młodym wieku (21 lat) był aż takim profesjonalistą. Ten żużlowiec wszystko podporządkował, aby być najlepszym zawodnikiem na świecie.

Bartosz w trakcie sezonu jest skoncentrowany tylko na swojej dyscyplinie. Jest profesjonalistą 24 godziny na dobę. Na stałe współpracuje z dietetykiem, alkoholu nie lubi, a z napojów zwykle pija wodę niegazowaną. Stroni od niezdrowego jedzenia i dąży do absolutnej perfekcji.

Bartosz Zmarzlik twierdzi, że jego świetne rezultaty na torze nie mają wpływu na jego zachowanie: „Sukcesy mnie nie zmieniły. Na torze mam parę swoich sekund i muszę je wykorzystać maksymalnie. W domu jestem normalnym obywatelem. W niczym się nie zmieniłem. Mam obok siebie odpowiednich ludzi. Myślę o mamie, tacie oraz moim bracie. Wspierają mnie także mechanicy Seweryn i Grzegorz. Oni pracują na to, abym czuł się komfortowo. Dzięki nim mogę się rozwijać.”

Spokój biorę z domu – to moja oaza ciszy. Życie prywatne przenosi się na sportowe. Zainteresowanie kibiców moją osobą jest coraz większe. Media też się mną interesują. Rozmowy z dziennikarzami czasami mnie stresują. Gdy jadę w zawodach, to się nakręcam. Zawody są pod inną adrenalinką. Nie mówię, że nie lubię mediów, ale nie czuję się komfortowo przed kamerą i mikrofonem, chociaż przychodzi mi to coraz łatwiej” – dodał w rozmowie z redakcją Sportowych Faktów.

Zdaniem wielu ekspertów ten młody sportowiec już w najbliższym sezonie powinien być jednym z głównych faworytów do zdobycia tytułu indywidualnego mistrza świata. W poprzednim roku zajął świetne trzecie miejsce.

Nie mamy wątpliwości, że jeśli Bartosz będzie podchodził do swojego zawodu z niesłabnącym zaangażowaniem, to może na wiele lat zdominować żużlową rywalizację na całym świecie. I tego mu życzymy!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem