Zniszczone życie gwiazdy światowego futbolu. Uciekł z kraju, zarabia jeżdżąc Uberem…

Na ogół piłkarze tego pokroju zostają w swoim kraju legendą po wsze czasy. Nie ma szans, by dopadła ich bieda czy stracili powszechny szacunek. 112 występów w reprezentacji, liczne tytuły mistrzowskie, tytuły króla strzelców. Dzisiaj to na nic. Ikona tureckiego futbolu - Hakan Sukur opowiedział o swoim zrujnowanym życiu, które musi rozpoczynać na nowo, poza granicami kraju.

Będący dziś nieco przed 50-tką Hakan Sukur to bezapelacyjnie jeden z największych piłkarzy, jakich Turcja kiedykolwiek miała. Trzykrotny król strzelców tamtejszej ekstraklasy, wielokrotny mistrz kraju z Galatasaray Stambuł, najskuteczniejszy turecki piłkarz zarówno na poziomie rozgrywek krajowych, jak i Ligi Mistrzów. Jak to się stało, że taka postać jest dziś w swoim kraju persona non grata? Że musi żyć na wygnaniu, bo obawia się, że po powrocie skończyłby w najlepszym razie w więzieniu?

Hakan Sukur po zakończeniu kariery zaangażował się w politykę. Stając się zaciekłym przeciwnikiem prezydenta Erdogana, stał się równocześnie wrogiem państwa, które jest w stanie zamienić jego życie w piekło.

Erdogan zabrał mi wszystko. Prawo do wolności, prawo do wypowiadania, prawo do pracy” – mówi w wywiadzie dla „Welt am Sonntag”. Relacjonuje jak butik jego żony został obrzucony kamieniami, jego majątek skonfiskowano, aresztowano również jego ojca. Wszystko, jak twierdzi, w ramach represji i politycznej wojny, w której Erdogan nie przebiera w środkach.

Został oskarżony o udział w zamachu stanu w 2016 roku – choć jak mówi sam były piłkarz: do dziś nie ustalona, jaka miałaby być jego rola. Przekonuje, że jest wrogiem rządu, ale nie kraju, który kocha.

„Każdy, kto ma teraz ze mną do czynienia, ma trudności finansowe…” – Hakan Sukur

Od 2015 roku żyje w Stanach Zjednoczonych. Przez chwilę prowadził kawiarnię. Obecnie pracuje jako kierowca Ubera.

Wielu kibiców może mocno się zdziwić, gdy wsiądzie do samochodu prowadzonego przez człowieka, który nieco ponad dekadę temu był ikoną piłkarskich stadionów, kapitanem reprezentacji kraju. Dzisiaj nie ma niczego. Twierdzi, że większość jego posiadania zostało skonfiskowane po ucieczce z Turcji. W USA zaczyna od nowa. Apelując do prezydenta Erdogana, by ten wrócił do przestrzegania zasad demokracji, praw człowieka i stał się wodzem, jakiego Turcja potrzebuje.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem