Carla Suarez Navarro zakończyła karierę. Ma nowotwór!

Carla Suarez Navarro w wieku zaledwie 31 lat zakończyła karierę! U hiszpańskiej tenisistki, która przed laty należała do światowej czołówki rankingu WTA, wykryto nowotwór. Teraz czeka ją kilkumiesięczna chemioterapia.

Carla Suarez Navarro nigdy nie była zawodniczką ze ścisłego światowego topu, ale przez kilka lat plasowała się w szeroko pojętej czołówce. Wygrała dwa turnieje rangi WTA i sześć ITF, do tego kilkukrotnie docierała do ćwierćfinałów imprez wielkoszlemowych (trzy razy w Australian Open i po dwa razy w US Open i French Open). W lutym 2016 roku była sklasyfikowana na najwyższym w swojej karierze 6. miejscu w rankingu WTA. Niestety w kolejnych sezonach nie potrafiła nawiązać do tego wyniku, a w najnowszym notowaniu plasowała się dopiero na 77. pozycji zestawienia pań. I na pewno już go nie poprawi. Zdecydowała się bowiem przedwcześnie zakończyć karierę. Już jakiś czas temu Hiszpanka zapowiadała, że sezon 2020 może być ostatnim w jej przygodzie z tenisem, ale jej decyzję przyspieszyła… choroba.

Suarez Navarro w ostatnich tygodniach przygotowywała się do powrotu na kort po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. Jak później zdradziła nie była jednak w stanie dokończyć swoich sesji treningowych z powodu osłabienia i zmęczenia.

Na szczęście nie zlekceważyła tych objawów i udała się na badania, które wykazały nowotwór. U Hiszpanki zdiagnozowano chłoniaka Hodkina, dość rzadko występujący nowotwór układu chłonnego.

– Od pewnego czasu nie byłam w stanie ukończyć treningów biegowych czy siłowych. Mój organizm nie reagował na wysiłek tak jak zwykle, dlatego zaczęliśmy szukać medycznych przyczyn takiego stanu rzeczy. Musiała zrezygnować ze startu w zawodach, ponieważ liczne badania, jakim się poddałam, wymagały ode mnie odpoczynku. Wyniki potwierdziły, że choruję na chorobę Hodgkina – powiedziała w nagraniu opublikowanym na swoim koncie w mediach społecznościowych.

Na szczęście nowotwór został wykryty w stosunkowo wczesnym stadium, a w takich sytuacjach szanse na całkowite wyleczenie są bardzo wysokie. Nieodzowna jest jednak chemioterapia, której w najbliższych kilku miesiącach będzie się poddawać była już tenisistka. – Czuję się dobrze, zachowuję spokój i jestem gotowa do zmierzania się z tym, co mnie czeka. Teraz moim jedynym celem jest realizacja zaleceń lekarzy, a wszystko inne zostaje na dalszym planie – przyznała Hiszpanka.

Ikona tenisa czy produkt marketingowy? Szarapowa powiedziała „dość”

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem