Znakomity reprezentant Polski żegna się z kadrą! W listopadzie ze Słowenią zagra po raz ostatni

19 listopada, w ostatniej kolejce eliminacji do Euro 2020, dojdzie do pożegnania z drużyną narodową i kibicami 65-krotnego reprezentanta Polski, który już w sierpniu zeszłego roku podjął decyzję o zakończeniu tego etapu kariery. Łukasz Piszczek niespodziewanie raz jeszcze otrzyma powołanie do kadry i wystąpi w meczu przeciwko Słowenii.

Awans na mistrzostwa Europy, zapewniony na dwie kolejki przed końcem eliminacji, najwyraźniej skłonił Zbigniewa Bońka, selekcjonera Jerzego Brzęczka oraz samego Łukasza Piszczka do tego, by dać okazję obrońcy Borussii Dortmund na odświętne pożegnanie z kadrą. Przy pełnym stadionie – grając, a nie tylko odbierając kwiaty i siadając na loży.

Łukasz Piszczek zagra pożegnalny mecz w eliminacjach do Euro ze Słowenią w listopadzie.

– W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał – napisał w oświadczeniu po nieudanym mundialu.

Łukasz w zeszłym roku, po nieudanej przygodzie na mistrzostwach świata w Rosji, poinformował Zbigniewa Bońka o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. Skupił się na występach w Borussii Dortmund, której barw broni od 2010 roku. W obecnym sezonie wystąpił w pięciu meczach Bundesligi i po jednym razie w Lidze Mistrzów, Pucharze i Superpucharze Niemiec.

Odbierz 20 PLN na start w LV BET
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Jego forma wciąż predysponowałaby go do przyjazdów na kadrę – zatem listopadowego powołania w żadnej mierze nie można traktować jako towarzyskiego benefisu, porównywalnego z pożegnaniem Jerzego Dudka meczem z Liechtensteinem. Jerzy Brzęczek, choć oczywiście nie będzie już mógł z Piszczka skorzystać w przyszłości, ten jeden raz zyska jeszcze poważną opcję na prawej obronie, gdzie w ostatnich miesiącach próbowali zastępować go Tomasz Kędziora i Bartosz Bereszyński.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem