Zmiany w TOP 10 po poniedziałkowej aktualizacji rankingu HLTV

Za nami kolejna aktualizacja rankingu HLTV. Nie doczekaliśmy się wielu zmian w ścisłej czołówce, jednak doszło do kilku roszad za plecami najlepszych drużyn na świecie.

W zeszłym tygodniu rozpoczął się IEM Cologne, a co za tym idzie, najlepsze ekipy świata zaczęły rozgrywać bezpośrednie mecze. Przed weekendem rozegrano play-iny turnieju, więc zespoły spoza najlepszej piątki walczyły o prawo do gry w tej prestiżowej kompetycji. Dobre wyniki BIG oraz Vitality w przedbiegach Intel Extreme Masters pozwoliły obu formacjom na awans. Aktualnie BIG zajmuje 6. lokatę (awans o 4 miejsca), a Vitality jest o jedno „oczko” niżej (awans o 2 miejsca). Liderem klasyfikacji nadal jest Gambit, drugą lokatę zajmuje Na’Vi, a podium zamyka G2 Esports.

Zobacz również: Faza grupowa IEM Cologne zakończona. Znamy uczestników fazy play-off

Jak wygląda sytuacja polskich formacji? Na skraju najlepszej trzydziestki znalazło się x-kom AGO, które zanotowało spadek o dwie lokaty, co poskutkowało zajęciem 29. miejsca. Na 44. pozycji znalazła się Wisła all in! Games Kraków (spadek o 1 miejsce), 50. jest Anonymo (również spadek o 1 miejsce). Spory awans (o 20 miejsc) zaliczyło Izako Boars, które aktualnie zajmuje 75. miejsce. Po raz pierwszy w rankingu uwzględniono nowy skład Illuminar Gaming (102. lokata).

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem