Złota Rosja, srebrni Niemcy, brązowa Serbia !!!

Eurovolley 2017 przeszedł do historii. W ostatni dzień rozgrywanych w Polsce Mistrzostw Europy, poznaliśmy medalistów imprezy. Te z najcenniejszego kruszcu, czyli złote, do domu zabiorą Rosjanie, którzy w finale po tie breaku pokonali Niemców. W meczu o brąz Serbia okazała wyższość nad Belgią.    Zanim rozpoczęło się najważniejsze spotkanie turnieju, odbył się mecz o brąz.

Eurovolley 2017 przeszedł do historii. W ostatni dzień rozgrywanych w Polsce Mistrzostw Europy, poznaliśmy medalistów imprezy. Te z najcenniejszego kruszcu, czyli złote, do domu zabiorą Rosjanie, którzy w finale po tie breaku pokonali Niemców. W meczu o brąz Serbia okazała wyższość nad Belgią. 

 

Zanim rozpoczęło się najważniejsze spotkanie turnieju, odbył się mecz o brąz. Gdy podopieczni Nikoli Grbicia wygrali pierwszego seta gładko, do 17, wydawało się, że drużyna Czerwonych Diabłów po raz kolejny nie wytrzymała ciężaru gatunkowego spotkania. Belgowie grali przede wszystkim nerwowo, niedokładnie i popełniali mnóstwo niewymuszonych błędów. Ten element, przy solidnej postawie rzadko mylących się Serbów zadecydował o losach pierwszej odsłony. W drugiej partii zespół z Beneluksu zaczął prezentować się jednak ta, jak w najlepszych meczach turnieju: z Francją i Włochami. Belgowie nie tylko wygrali tego seta do 22, ale i poszli za ciosem, wygrywając trzeciego wysoko, do 19. Serbom przypomniał się koszmar dnia poprzedniego, kiedy pewny zdawało by się finał wydarli im Niemcy. W zaciętej czwartej odsłonie zadecydowała skuteczność ataku drużyny z Bałkanów, która kończyła znacznie więcej piłek niż ich rywale. O końcowym wyniku, a co za tym idzie – trzecim miejscu w imprezie, miał zadecydować tie break. W nim już na samym początku podopieczni Nikoli Grbicia odskoczyli na dystans 2-3 piłek i kontrolowali rezultat praktycznie już do samego końca meczu, ponieważ gra toczyła się przez długi czas punkt za punkt. Wygrali 15 do 12 i zaczęli świętować zdobycie brązowych medali.

Po emocjach małego finału przyszedł czas na ten wielki. Do drugiej przerwy technicznej toczyła się bardzo wyrównana walka punkt za punkt, a Rosjanie prowadzili zaledwie jedną piłką. Po powrocie na parkiet wrzucili jednak wyższy bieg, a błędy Niemców poskutkowały ich porażką w pierwszej odsłonie 19 do 25. Rosjanie wygrali tym samym szesnastego seta z rzędu na tym turnieju! Nie poszli jednak za ciosem w drugiej partii. Zaczęli mylić się w ataku, w dodatku dobrze funkcjonował blok Niemców, którzy zaczęli uciekać z wynikiem. Co prawda Sborna obudziła się w końcówce i od stanu 14:22 zdołała zniwelować stratę do zaledwie 3 oczek, ale 2 ostatnie piłki zdobyli podopieczni Andrei Gianiego, którzy wygrali 25:20  i wyrównali stan finału na 1 do 1!

Nie wiadomo było, jak na pierwszego przegranego seta w imprezie zareagują Rosjanie. Zaczęło się od gry punkt za punkt, która trwała praktycznie całego seta. Sborna co prawda na krótki czas uciekła z wynikiem na cztery oczka, ale wynik głównie oscylował wokół remisu: 5:5,  12:12, 16:16, po 21. Piorunująca końcówka w wykonaniu siatkarzy Siergieja Szłapnikowa pozwoliła faworytom objąć ponowne prowadzenie w meczu.

Niemcy już wcześniej pokazywali jednak, że w trudnych chwilach wcale nie kładą się na parkiecie prosząc o najniższy wymiar kary. Walczyli. Efekt? 8:6 na pierwszej przerwie technicznej, 16:9 na drugiej i ostatecznie nokaut 25 do 17. Losy całego meczu jak i całego turnieju zawęziły się do rozstrzygnięcia w tie breaku.

Rosjanie wygrali dwa pierwsze punkty, po czym stracili kolejne pięć. Odrobili straty i wyszli na prowadzenie, żeby przed zmianą znów je utracić przy rezultacie 7:8. Od stanu 9:9 trzy piłki z rzędu padły łupem Sbornej i mimo, że siatkarze Andrei Gianiego walczyli do końca, Rosja wykorzystała drugą piłkę meczową i sięgnęła po złoto. Finał był taki sam jak cały turniej – fantastyczny. Nie ulega też wątpliwości, że imprezę wygrała najlepsza drużyna!!!

 

 

LV BET jest dumnym sponsorem turnieju Eurovolley 2017.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem