Zlatan żegna się z USA obraźliwym gestem i skandaliczną wypowiedzią…

Przygoda z futbolem w USA, jak cała jego dotychczasowa kariera, owocowała w gole, często trafienia szalonej urody, ale i pełne pikanterii historie. Tak też ta era się kończy. Zlatan Ibrahimović najprawdopodobniej opuszcza Major League Soccer. Drużynowo, jako przegrany, bowiem jego Los Angeles Galaxy odpadło właśnie z walki o tytuł mistrzowski. Szwed pożegnał się z kibicami obscenicznym gestem i jeszcze raz pokazał, że nie ma szacunku do całych rozgrywek.

System play-off funkcjonujący w amerykańskim soccerze był wielokrotnie obiektem krytyki ze strony Zlatana. Twierdził, że to system, który nie mobilizuje i nie zachęca do wygrywania. Klubom nie zależy na liderowaniu tabeli w całej rozciągłości sezonu. Liczy się to, by dostać się do ósemki, dopiero tam zaczyna się walka – narzekał. Dla LA Galaxy właśnie się ona skończyła. W półfinale Konferencji Wschodniej zespół Szweda musiał uznać wyższość lokalnego rywala. Los Angeles FC wygrali 5:3 i to oni powalczą o tytuł. Ibrahimović zapisał na swoje konto 31. trafienie w sezonie i zaliczył asystę. To jednak nie wystarczyło.

Obsceniczny gest w kierunku kibica. „Może tego żałować…”

Opuszczając boisko, nie utrzymał nerwów na wodzy i wykonał obraźliwy gest w kierunku kibica, który stojąc tuż za linią boczną, krzyczał w jego kierunku. – Może tego żałować – piszą amerykańskie serwisy, choć Zlatan zapewne nie podziela tej opinii.

W pomeczowym wywiadzie raz jeszcze znieważył całe rozgrywki i de facto wszystkich występujących w niej piłkarzy.

Zlatan Ibrahimović w pomeczowym wywiadzie:

„Jeśli zostanę, będzie to korzystne dla ligi, bo wciąż będzie mówił o niej cały świat. Jeśli odejdę, nikt nie będzie pamiętał, czym jest MLS. Nie chodzi o pieniądze. Przez cały sezon, jako drużyna, strzelamy trzy gole, to tracimy pięć. Strzelamy dwa, tracimy cztery”.

W pomeczowym wywiadzie wprawdzie pozostawił sobie jeszcze otwartą furtkę na pozostanie w USA. Opinia publiczna jest jednak niemal pewna, że to jego ostatni mecz i ostatni gol. Zwłaszcza, że w Europie wciąż nie brakuje chętnych na jego usługi.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem