Zeszłoroczni mistrzowie znów stają w szranki

Tegoroczne rozgrywki PGE Speedway Ekstraligi rozpoczynamy od starcia zeszłorocznych tytanów. Walcząca o piąty tytuł mistrzowski z rzędu Unia Leszno podejmuje na własnym torze wicemistrzów kraju Moje Bermudy Stal Gorzów. Faworytem spotkania są gospodarze, także w oczach firmy LV BET, sponsora głównego Mistrzów Polski.

Przed sezonem lesznianie dokonali korekt w składzie. Zespół opuścili wychowankowie Bartosz Smektała (Eltrox Włókniarz Częstochowa) i Dominik Kubera (Motor Lublin). Z kolei z drużyny spod Jasnej Góry do Unii przeszedł były mistrz świata Jason Doyle.

Jason Doyle będzie najlepszy zawodnikiem Unii Leszno w sezonie 2021 – 5,00

Sparingi pokazały, że żużlowiec znalazł odpowiednie ustawienia maszyn, szczególnie na tor w Lesznie. W każdym z dwóch meczów Doyle startował w czterech wyścigach, zdobywając kolejno 9 i 10+1 punktów. To wyraźny sygnał Mistrza Świata z 2017 roku, że kłopoty sprzętowe są już za nim.

Unia zdobędzie piąty raz z rzędu Mistrzostwo Polski – 2.25

Z Doyle’em w formie Unia dała sygnał, że jest przygotowana do walki o potwierdzenie żużlowej dominacji w Polsce po raz piąty z rzędu. Choć przedsezonowe spotkania polegają głównie na testowaniu sprzętu i odpowiednim ustawieniu motocykli, „Byki” pokazały moc głównie na własnym torze, wyraźnie wygrywając sparing z Falubazem Zielona Góra w stosunku 59:31.

Unia wygra mecz ze Stalą Gorzów – 1.33

Faworytem niedzielnego spotkania są jednak gospodarze. Zakłady Bukmacherskie LV BET, główny sponsor Unii Leszno, przewidują wygraną Unii. Za każdy postawione w zakładach 100 zł można wygrać 117 zł. W przypadku remisu przebicie jest aż szesnastokrotne! Zwycięstwo gości traktowane byłoby w kategoriach niespodzianki. Tu za 100 zł można otrzymać 475,2 zł.

Mimo tak dobrego początku sezonu przed ekipą z Leszna nie lada wyzwanie. W ostatnich latach miała w swoim składzie Smektałę i Kuberę, czyli najlepszych juniorów nie tylko w kraju, ale i na świecie. Obaj wyraźnie przyczynili się do mistrzowskich tytułów Unii w ostatnich latach. Teraz ich miejsce zajmują zdecydowanie mniej doświadczeni Krzysztof Sadurski i Kacper Pludra, których czeka trudne zadanie, by skutecznie zastąpić starszych kolegów.

Z kolei do składu wicemistrzów Polski po dwóch latach pobytu w Zielonej Górze wraca Martin Vaculik. Słowak, który startował już w gorzowskich barwach w latach 2017-2018, to poważne wzmocnienie Stali. W minionym sezonie był piątym najskuteczniejszym zawodnikiem ligi ze średnią ponad 2,2 punktów na bieg. Na podium tego zestawienia uplasował się Bartosz Zmarzlik. Vaculik wraz z dwukrotnym Mistrzem Świata z rzędu będą stanowić o sile rażenia Stali.

Kibiców najbardziej elektryzują jednak pojedynki bardzo widowiskowo jeżdżących Byków – Emila Sajfutdinowa i Piotra Pawlickiego ze wspomnianymi Zmarzlikiem i Vaculikiem. Tym razem nie powinno być inaczej.

Wg LV BET, Emil Sajfudinow może zwyciężyć w grupie „liderów” PGE Ekstraligi – za postawione 10 złotych złotówkę, można otrzymać 45 złotych  Z kolei jeśli Piotr Pawlicki będzie miał najwyższą średnią biegową w sezonie za każde postawione 10 złotych, LV BET płaci 260 złotych, jeśli będzie to Janusz Kołodziej do wygrania jest 360 złotych!

Mecz odbędzie się 4 kwietnia w Niedzielę Wielkanocną. Start do pierwszego wyścigu na torze Stadionu im. Alfteda Smoczyka w Lesznie zaplanowany jest na godzinę 19:15.

Fogo Unia Leszno:

9. Emil Sajfutdinow
10. Janusz Kołodziej
11. Jaimon Lidsey
12. Jason Doyle
13. Piotr Pawlicki
14. Krzysztof Sadurski
15. Kacper Pludra

Moje Bermudy Stal Gorzów:

1. Szymon Woźniak
2. Martin Vaculik
3. Rafał Karczmarz
4. Bartosz Zmarzlik
5. Anders Thomsen
6. Wiktor Jasiński
7. Kamil Nowacki

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem