Żenujący pressing Marcelo w meczu Real – Szachtar

Szachtar Donieck, zdziesiątkowany przez pandemię, przyleciał do Madrytu i niespodziewanie mocno namieszał! W składzie dalekim od optymalnego, bez 10 piłkarzy, grając młodzieżą, pokonał Real na jego terenie 3:2.

„Jeszcze w poniedziałek nie wiedziałem, czy mamy po co lecieć do Madrytu” – mówił trener Szachtara Luis Castro na łamach Marki. Narzekał, że prowadzenie zespołu w czasach zarazy to koszmar. Każdy mecz to niewiadoma. Każdy innym składem. Nie wiesz kim dysponujesz i ile sił mają ci, którzy się wyleczyli. „Część moich piłkarzy ma sił na 25 minut” – zapewniał. Może była to zasłona dymna, sposób na uśpienie faworyzowanego rywala. A może skład, który desygnował do gry, przeszedł sam siebie i przekroczył jego najśmielsze oczekiwania.

Średnia wieku drużyny Szachtara wynosiła w środę 23 lata. Znalazło się w niej siedmiu graczy U-21. Dziesięciu zawodników zabrakło. I nagle w przerwie spotkania Ukraińcy prowadzili 3:0!

Królewscy gonili wynik. Nawiązali kontakt zaraz po przerwie. W 59 minucie było 2:3 i wydawało się, że zdołają wyrównać. Ale nie! Takim wynikiem spotkanie się zakończyło.

Podkreślamy werwę i świeżość młodego składu Szachtara. Nie możemy przejść też obojętnie obok czegoś na zupełnie przeciwnym biegunie. Oto króciutki fragment spotkania pokazujący zaangażowanie w grę obrońcy Marcelo. To pressing godny największych ananasów w naszej Ekstraklasie! Abstrahując od tego, że będący tuż przy rywalu Militao też nie wygląda na 100 procent swoich motorycznych możliwości.

Zinedine Zidane nie zgadzał się na konferencji prasowej, że drużynie zabrakło intensywności i chęci. Twierdził, że brakowało… pewności siebie po stracie pierwszych bramek. „To był zły mecz. Dzisiaj jest szaro, ale jutro wyjdzie słońce” – zapewniał. Przypomnijmy, że to druga porażka Realu z kolei, a już w sobotę w terminarzu czeka „Klasyk” z FC Barceloną!