Zbigniew Boniek zapowiedział transfer Kamila Jóźwiaka! „Jutro, pojutrze, wszystko gotowe”

Zbigniew Boniek we wtorkowy poranek, tuż po meczu reprezentacji Polski z Bośnią i Hercegowiną, był gościem Roberta Mazurka w programie RMF FM. W czasie wielowątkowej rozmowy potwierdził między innymi zbliżający się transfer Kamila Jóźwiaka do Derby County.

Młody piłkarz Lecha Poznań po powrocie ze zgrupowania kadry zajmie się swoją przyszłością klubową. Jest już praktycznie przesądzone, że dołączy do Krystiana Bielika czy Wayne’a Rooneya w ekipie angielskiego Derby County. „Jutro, pojutrze, wszystko jest przygotowane” – potwierdził prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Co ciekawe, mówił o tym w kontekście… przedwczesnych wyjazdów młodych, polskich piłkarzy. Przekonywał, że gdyby Jóźwiak jeszcze rok pograł w Lechu na dobrym poziomie, poszedłby za granicę za dużo większe pieniądze. „Natomiast jeśli klub potrzebuje teraz tych 4 – 5 milionów to nie ma innej możliwości, musi sprzedawać” – tłumaczył dziennikarzowi RMF FM.

„Gdyby jeszcze rok grał w Lechu, pojechał mistrzostwa Europy, to później poszedłby za granicę za 20-30 milionów euro, a nie 4-5”

Wydaje się, że Boniek mocno przeszarżował z sugestią, że kolejny rok w Ekstraklasie i wyjazd na Euro mogłyby wywindować cenę Jóźwiaka do niespotykanych dotąd w Polsce poziomów. Natomiast można zrozumieć jaki mechanizm miał prezes na myśli. Szkolimy na eksport, a potem wymagamy, by nasze kluby odnosiły sukcesy w europejskich pucharach.

Puchacz, Karbownik, Jóźwiak, Kamiński, Bochniewicz za pięć minut mogą wyjechać do klubów zagranicznych i znowu będziemy słabsi w rozgrywkach klubowych. Kiedyś osiągaliśmy sukcesy, bo wszyscy najlepsi polscy zawodnicy grali u nas – mówił Zbigniew Boniek w wywiadzie u Roberta Mazurka.

Boniek wybrał najlepszych w lidze. Kontrowersyjnie…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem