Zbigniew Boniek zaatakowany przez… Artura Szpilkę. „Aż mnie k*** ręka świerzbi”

Zbigniew Boniek lubi dyskusje. A najbardziej dyskusje, w których to on ma ostatnie i decydujące zdanie. Na jego sobotnie, internetowe komentarze dotyczące przegranej walki Krzysztofa Głowackiego o mistrzowski pas WBO ostro zareagował Artur Szpilka. 

Krzysztof Głowacki na Wembley Arenie w Londynie stanął do walki o pas mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. Wreszcie udało się doprowadzić do starcia z Lawrencem Okolie, pierwotnie zaplanowanego na grudzień minionego roku. Wówczas nie doszło ono do skutku ze względu na pozytywny wynik testu „Główki” na obecność koronawirusa. Polak przyjął dość defensywną postawę w sobotnim pojedynku. Z biegiem kolejnych rund Okolie zaczął zyskiwać przewagę. Umiał przyspieszyć, wykorzystać zasięg ramion i z czasem coraz bardziej pachniało porażką naszego pięściarza. Walka dobiegła końca w szóstej rundzie. Okolie znokautował Głowackiego prawym prostym, po którym Polak osunął się na deski. 

Smutny wieczór polskiego boksu. Krzysiek nie miał dziś żadnych argumentów w walce. Gratulacje dla mistrza. Siły mentalnej dla Główki – komentował na Twitterze Mateusz Borek. Jeszcze dalej poszedł Zbigniew Boniek, co rozsierdziło Artura Szpilkę. 

„Po prostu to był wyjazd po kasę. Za duża różnią. Główka chciał przegrać z jak najmniejszym uszczerbkiem dla zdrowia i to się udało”. 

Na wpis prezesa PZPN zareagował Artur Szpilka, przyjaciel Główackiego, który poczuł się w obowiązku bronić jego dobrego imienia. Trudno odmówić Głowackiemu ambicji i chęci sięgnięcia po pas, który finalnie okazał się poza jego zasięgiem. „Nie ma pan pojęcia ile G. zarobił, a nie zarobił kokosów. Kto jak kto, ale Główka zawsze miał przede wszystkim względu sportowe, przez co był dość bezczelnie wykorzystywany” – napisał na Twitterze Szpilka.

Gdy Boniek lekko się naprostował, pisząc, że „szkoda mu Główki, bo to porządny gość”, Szpilka zaatakował jeszcze mocniej. „Aż mnie k*** ręka świerzbi, jak tylu fachowców siedzących na ciepłych stołkach po walce ma najwięcej do powiedzenia”. 

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem