Zbigniew Boniek wybrał jedenastkę stulecia. Pominął najlepszego?

W zabawie Polskiego Związku Piłki Nożnej nie mogło zabraknąć głosu prezesa. Zbigniew Boniek wytypował najlepszych jego zdaniem piłkarzy minionego 100-lecia. Czy aby na pewno? Pominął prawdopodobnie najlepszego z nich, czyli... samego siebie.

Trzeba przyznać, że pod kątem marketingowym 100-lecie polskiej federacji stoi na bardzo dobrym poziomie. Świetnie wygląda archiwum spotkań z udziałem reprezentacji Polski, podobać może się też zabawa, w której każdy może wybrać najlepszych polskich piłkarzy. Lewandowski obok Lubańskiego? Boniek obok Błaszczykowskiego? Jak najbardziej! Swój skład typują kibice, dziennikarze oraz byli i obecni piłkarze. Nie brakuje kontrowersji – okazało się na przykład, że Euzebiusz Smolarek wyżej od Kazimierza Deyny ceni… Mariusza Lewandowskiego.

Jak wybrał prezes PZPN, Zbigniew Boniek? Deyny nie pominął, zabrakło natomiast miejsca… dla siebie samego.

Prezes PZPN dopuścił się ponadto małego oszustwa: Włodzimierza Smolarka wytypował w linii pomocy, choć w plebiscycie został sklasyfikowany jako napastnik i na tej pozycji też można go wybierać. Podobnie sprawa ma się z Grzegorzem Lato i Lucjanem Brychczym. W systemie jest możliwość zmiany taktyki na 4-3-3, ale żaden kibic nie mógłby wytypować takiej jedenastki, jak prezes PZPN. Zmieszczenie bowiem w jednym składzie Lewandowskiego, Lubańskiego, Laty, Smolarka i Brychczego jest niestety niemożliwe z przyczyn technicznych.

Zdjęcie
źródło: Twitter.com/LaczyNasPilka
– Trochę nieregulaminowy ten wybór (trzech z listy napastników wstawiłem do pomocy), ale wybaczycie byłemu reprezentantowi Polski i prezesowi… – skomentował swoją jedenastkę za pośrednictwem twitterowego profilu Łączy Nas Piłka. 

W pomocy mógłby obok Kazimierza Deyny wytypować siebie samego, ale tego – zgadujemy, że z powodu skromności – nie zrobił. W bramce mamy Józefa Młynarczyka, zaś w obronie Władysława Żmudę, z którymi oprócz kadry występował również w łódzkim Widzewie. Z obecnych piłkarzy nie tylko Robert Lewandowski, ale też Kamil Glik i Łukasz Piszczek znaleźli uznanie w oczach prezesa.

Głosy można oddawać do 20 listopada 2019 roku na stronie od100lat.laczynaspilka.pl.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem