Zaskakujący pomysł na selekcjonera kadry. Dziennikarz wskazał nazwisko z Hiszpanii

Polski Związek Piłki Nożnej niemal na pewno podpisze kontrakt z zagranicznym trenerem - tak wynika ze słów Cezarego Kuleszy. Tomasz Ćwiąkała w programie "Pogadajmy o piłce" podał zaskakującą kandydaturę szkoleniowca, który mógłby pasować do pracy z kadrą biało - czerwonych.

Paulo Bento i Vladimir Petkovic – wydaje się, że na dziś to dwie kandydatury, które PZPN traktuje najpoważniej w ramach swojego castingu. Dziennikarz Fabrizio Romano twierdzi, że wciąż nie padły rozmowy ze Stevenem Gerrardem. Porozumienie z legendą Liverpoolu byłoby jednak nie lada sensacją. Z jednej strony, Gerrard nie ma za sobą doświadczenia w roli selekcjonera, co dla Cezarego Kuleszy pozostaje ważnym warunkiem. Po drugie, na szali są wielkie pieniądze, jakie Anglik ma do zgarnięcia w ramach wciąż obowiązującego kontraktu z Aston Villą. Mowa o około 10 milionach euro.

Tomasz Ćwiąkała w programie serwisu meczyki.pl, w ramach teoretycznych rozważań na temat selekcjonera kadry, wskazał interesujące nazwisko – Marcelino Garcii Torala.

Uważam, że PZPN mógłby uderzyć do takiego trenera. To nie jest oczywiście półka Diego Simeone. Nie wiem, czy warunki finansowe, które mógłby zaproponować PZPN, to byłoby coś, co Marcelino by zaakceptował. Ja bym go jednak rozważył. Preferuję grę z kontrataku, ale intensywną, bardzo ofensywną, taki bezpośredni futbol. Jak przekładam sobie Bilbao, Villarreal czy Valencię prowadzone przez Marcelino na reprezentację Polski, to czysto na papierze, ja bym to widział – powiedział Tomasz Ćwiąkała.

Marcelino był łączony w ostatnim czasie z posadą selekcjonera kadry Hiszpanii. Odrzucał oferty z Primera Division. Aktualnie pozostaje bez pracy. – Myślę, że by tę propozycję odrzucił, natomiast jeśli chodzi o kandydatury w miarę realne, na miejscu PZPN na pewno bym do tego trenera zadzwonił – powiedział dziennikarz Canal+ Sport.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem