Legenda Chelsea docenia Polaka. Porównał go do piłkarza, który kosztował 80 milionów

Były reprezentant Włoch i legenda Chelsea Londyn - Gianfranco Zola bardzo pochlebnie wypowiada się o Krystianie Bieliku, który w miniony wtorek zaliczył udany debiut w barwach Derby County. - Nawet jeśli Arsenal nie dał mu szansy, ma duże możliwości. W pewnym sensie i z zachowaniem proporcji, widzę w nim Hary'ego Maguire'a - mówi na łamach The Athletic były asystent Maurizio Sarriego w "The Blues", który miał okazję pracować z Bielikiem.

53-letni Gianfranco Zola próbuje swoich sił w trenerskiej karierze. Bez cienia wątpliwości, ma duże rozeznanie w angielskim futbolu. Pracował w Watfordzie, Birmingham City, a do niedawna asystował Maurizio Sarriemu w Chelsea. Był jednak zatrudniony przez klub, a nie samego menedżera, tak więc po odejściu Włocha do Juventusu, został bez zajęcia. Ostatnio mówi się, że jako głos doradczy może również funkcjonować w sztabie Franka Lamparda.

Serwis „The Athletic” poprosił Zolę o opinię na temat Krystiana Bielika, z którym miał okazję pracować w Birmingham.

Opinia ta okazuje się niezwykle entuzjastyczna. – Nie ma w nim obaw przy zabraniu się z piłką i wykonaniu dobrego podania. W pewnym sensie, przy zachowaniu proporcji, przypomina mi Harry’ego Maguire’a – mówi Zola. – Co mnie w nim najbardziej urzekło, to osobowość. Kiedy do nas przychodził, w szatni było wielu doświadczonych zawodników, ale nie wydawał się tym przytłoczony ani trochę

Philip Cocu ceni Polaka również za to, że ten może grać z powodzeniem na dwóch pozycjach – jako stoper i środkowy pomocnik. – Kiedy potrafisz zarządzać grą i czujesz się komfortowo na dwóch pozycjach w zespole, masz szansę się rozwijać i stać się bardziej kompletnym graczem. Rozmawiałem o tym z Krystianem – mówi Holender, cytowany w artykule.

Jego debiut, po rekordowym, wartym 10 milionów funtów, transferze do Derby, przypadł na mecz Pucharu Ligi Angielskiej z czwartoligowym Scunthorpe United. Abstrahując od niższej klasy rywala, wejście Bielika do zespołu zostało ocenione jako imponujące. Ciekawego porównania na jego temat użył również Grzegorz Rasiak, wypowiadając się na łamach „Daily Telegraph”. – Ma możliwości stać się piłkarzem pokroju Toma Huddlestone’a. Bardzo spokojny z piłką, czytający grę, inteligentny na boisku – analizuje Rasiak, który sam zaliczył 41 występów w Derby County.

– Bielik to Rolls Royce wśród piłkarzy – kwituje dziennikarz BBC Ed Dawes. Co oznacza jedno, na poziomie angielskiej Championship zaczyna się duży „hype” na Krystiana Bielika, a jego kolejne występy będą dokładnie pod lupą ekspertów.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem