Zarząd i trener Lecha spotkali się z… ultrasami Kolejorza. „Skończyło się po 20 minutach”

Sympatycy Lecha Poznań głośno wyrażają swoje niezadowolenie formą zespołu. W wielu miejscach Poznania zawisły dyscyplinujące go transparenty. Okazuje się, że doszło też do spotkania najwyższych władz Lecha z przedstawicielami grup kibicowskich.

Sądząc po tonie relacji zamieszczonej na facebookowym profilu Lech Poznań Fanatics, trudno przypuszczać, by była to miła rozmowa. Zarząd Lecha, dyrektor sportowy Tomasz Rząsa oraz trener Dariusz Żuraw mieli spotkać się z zarządem Stowarzyszenia Kibiców. W przeszłości podobne spotkania miały już miejsce, niejednokrotnie toczono na nich długie – i jak twierdzą kibice – bezowocne dyskusje. Tym razem przebiegło nieco inaczej niż zakładano. „Po kilkunastu minutach od rozpoczęcia, spotkanie zaszczyciła grupa trochę innego kalibru, reprezentująca Grupy Kibicowskie Kolejorza” – czytamy w relacji. Nietrudno wyobrazić sobie, co w oczach kibiców oznacza „grupa trochę innego kalibru” niż zarząd stowarzyszenia. Rozmowy, toczone najwyraźniej w niezbyt przyjaznej i roszczeniowej atmosferze, zakończyło się po niespełna 20 minutach.

„Nie było już dyskusji, tylko nasz konkretny monolog, momentami w żołnierskich słowach. Po wygłoszeniu swojego stanowiska po prostu wyszliśmy”.

Niektóre transparenty wywieszane w Poznaniu mogą budzić uśmiech. „Transferowy rekord macie, a w gablocie stare gacie” – boleśnie i żartobliwie uderza w sedno problemu i polityki władz Kolejorza. Inne płótna, jak to widoczne poniżej, mają już wręcz znamiona groźby. Wnioskując z oświadczenia Lech Poznań Fanatics, spotkanie w klubie mogło przebiegać w podobnym klimacie.

Lech po 18 kolejkach rozgrywek zajmuje dopiero 11. pozycję w tabeli Ekstraklasy. W miniony weekend wygrał u siebie ze Śląskiem Wrocław, ale nie zmienia to diametralnie spojrzenia na formę zespołu. Dariusz Żuraw znalazł się pod dużym ciśnieniem, wielu kibiców i dziennikarzy uważa, że formuła współpracy z nim sie wyczerpała. Innego zdania póki co są władze klubu, które publicznie wsparły swojego trenera, oświadczając, że nie ma tematu jego zwolnienia.

Już w najbliższy weekend Kolejorza czekają derby z Wartą Poznań!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem