Dowiedz się jak obstawiać mecze online i robić zakłady na żywo

20.04.2018
Typowanie zakładów na żywo to bardzo popularna forma obstawiania. W poniższym artykule postaramy się sprawdzić opłacalność tego sposobu, sprawdzić analizy i typy oraz to czy zakłady live z trybun dają większe szanse na wygraną. Ponadto, omówimy zagadnienie snookera na żywo.

Zakłady live to przede wszystkim bardzo emocjonująca forma obstawiania, ponieważ losy naszego zakładu toczą się na żywo. Jest to zupełnie inne podejście niż typowanie na dwa-trzy dni przed, a całkowicie inny styl gry od typowania długoterminowego.

Zakłady na żywo, czyli typowanie w trakcie meczu

Na początek warto zaznaczyć, że wielu graczy podchodzi do zakładów live lekką ręką, jako forma czystej rozrywki, bez wzgląd na zysk. Jeśli jednak ktoś chce realnie zarobić na zakładaniu się na żywo, to musi umieć panować nad własnymi emocjami, a przede wszystkim dokonywać dobrej analizy przed spotkaniem i starać się przemyśleć możliwe scenariusze. Koniecznym jest także oglądanie meczów na żywo, żeby poprawnie je obstawiać. Bez śledzenia przebiegu starcia nie ma co brać się za zakłady live, będzie to strata pieniędzy albo gra typowo dla zabawy. Typowanie na żywo udostępniają wszyscy legalni bukmacherzy dostępni w Polsce.

Jak obstawiać zakłady live?

Zacznijmy od tego, że zakłady na żywo to obstawianie spotkania w trakcie jego trwania. Nie jest to jednak tylko typowanie zwycięzcy, ale także wiele zdarzeń dodatkowych. Co można typować w zakładach live?

  • Kto strzeli następnego gola
  • Ilość bramek do połowy
  • Ilość goli do końca mecz (np. obstawiamy w 70. Minucie, że nie padnie już żaden gol)
  • Kto wygra od wyniku (do połowy prowadzą gospodarze, my jednak typujemy gości – łapiemy wysoki kurs)
  • Kto będzie wykonywać rzut rożny
  • Kto wygra resztę meczu (jest 60. minuta, gospodarze prowadzą 2:0, my jednak uważamy, że goście strzelą, więc typujemy, iż goście wygrają pozostałą część spotkania)

Jak widać zakłady na żywo dają wiele możliwości obstawiania. Należy pamiętać, że bukmacherzy blokują kursy w trakcie spotkania podczas groźnych sytuacji czy stałych fragmentów gry, jak rzuty karne, wolne. Bukmacher potrzebuje kilku do kilkunastu sekund, by przeliczyć kursy w trakcie takich sytuacji.

Zakłady live stwarzają możliwości wysokich wygranych

Dlaczego tak jest? Otóż pierwszy przykład jaki od razu nasuwa się po postawieniu tej tezy to niespodzianki. Real Madryt gra z Malagą u siebie. Niespodziewanie do połowy prowadzi Malaga, np. 0:1. Kurs na Królewskich wzrósł, ale z przebiegu meczu wiać, iż gospodarze na pewno będą walczyć i się nie poddadzą. W trakcie zmiany stron obstawiliśmy wygraną Realu, po dobrym kursie, Królewscy wygrali, a my złapaliśmy dobry przelicznik.

Czasami jednak działa to w zupełnie odwrotną stronę. W zakładach na żywo można przewidzieć ogromną niespodziankę i to w kilku spotkaniach jednocześnie. W ostatnim roku zdarzyło się, że gracz obstawił około 5-7 zdarzeń (kursy 4-7) w kuponie akumulowanym na żywo i wygrał lekko ponad 500 000 tyś złotych!

Od czasu do czasu na zakładach live zdarzy się również błąd bukmachera, który może wystawić złe kursy (zawyżone), źle dobrać linie czy nie zareagować na rzut karny / bramkę. Zakłady na żywo są rozliczane natychmiastowo, więc na części tych błędów gracze mogą zarobić.

Analizy i typy spotkań, które warto obstawiać na żywo

W zakładach na żywo analizowanie i typowanie jest praktycznie niemożliwe, ponieważ decyzje należy podejmować bardzo szybko, w trakcie meczu. Można jednak zrobić analizę przed spotkaniem, a następnie brać ją pod uwagę podczas obstawiania live.

Jakie zdarzenia obstawiać?

Na to pytanie każdy gracz musi sam sobie odpowiedzieć. Wszystko zależy od znajomości danej ligi, drużyn przez użytkownika. Najważniejsza jest wiedza, ale w zakładach live równie ważna intuicja i umiejętność podejmowania właściwych decyzji w krótkim czasie.

Obstawianie na żywo to ogromna pokusa, bo mamy świadomość, że możemy wygrać od razu. Trzeba się jednak wystrzegać typowania zakładów, na których się nie znamy. Jeśli więc jesteśmy ekspertami w piłce nożnej, to nie ma co obstawiać koszykówki albo tenisa tylko dlatego, że akurat jest on wystawiony przez bukmachera i są rozgrywane mecze. Granie dla grania to pierwszy krok do popadnięcia w uzależnienie oraz przede wszystkim przegrywanie. Trzeba znać swoje mocne strony, wiedzieć w jakiej dyscyplinie czujemy się najlepiej i typować właśnie ją.

zaklady_pilkarskie_typy

Snooker na żywo – popularna dyscyplina do obstawiania live

Snooker, czyli gra bilardowa rozgrywana na stole z wymiarami ok. 3,6m x 1,8m z sześcioma kieszeniami. W grze uczystniczy oczywiście dwóch zawodników. Mecz snookera składa z frame’ów, czyli czegoś na podobieństwo setów siatkarskich. W każdym spotkaniu ilość frame’ów jest określana. Wygrywa zawodnik, którzy zdobędzie więcej punktów.

Co można obstawiać w snookerze na żywo?

Snooker live daje kilka ciekawych opcji do obstawiania, pierwszą z nich jest klasyczne 1 2, a więc typowanie zwycięzcy meczu / frame’u. Następnie można wymienić under / overy na liczbę frame’ów lub punktów w jednym z frame’ów. Ponadto, można przyznawać handicap punktowy na frame’y bądź punkty w jednym z nich. Dodatkowo można się zakładać o maksymalny break, który wynosi 147 punktów oraz o to, którego koloru bila pierwsza wpadnie do dziury.

Ostatniego z wymienionych zdarzeń nie polecamy obstawiać, ponieważ jest to zakład o dużej losowości. Pozostałe z nich można na spokojnie dedukować z obserwacji. Warto podkreślić, że w snookerze nie można bać się obstawiania wysokich kursów, ponieważ łatwo w tym sporcie o niespodziani. Snooker na żywo posiada, jak na niszowość tej dyscypliny, sporą popularność w obstawianiu.

Typy pewniaki w obstawianiu zakładów z trybun stadionu

Oglądanie meczu na żywo to najlepszy sposób do jak najszybszego śledzenia starcia. Może się to także przydać do obstawiania live, ponieważ, znając przebieg meczu jesteśmy w stanie lepiej przewidzieć co może się w nim zdarzyć i złapać typy pewniaki!

Śledzenie zakładu z trybun stadionu to świetna okazja do obstawiania na żywo. Gracze, którzy chodzą na mecze czekają tylko na błędy bukmachera jak późniejsze skorygowanie kursu czy zbyt wolne zamknięcie zakładów. Taka taktyka może się realnie przysłużyć do sporego zysku na zakładach live.

Trzeba jednak powiedzieć, że nie każdy ma możliwość chodzenia na mecze i obstawiania typów pewniaków. Z jednego starcia ciężko byłoby wyciągnąć zysk, który pozwoliłby na zadowolone przez dłuższy okres czasu. Nawet przy doborze 2-3 meczów z weekendu byłoby o to ciężko. Szczególnie trudne jest znalezienie takiej ilości wolnego czasu, by poświęcić się zakładom na żywo z trybun stadionu.

Jest to jednak taktyka na obstawianie, którą polecamy, ponieważ może przynieść graczom najlepszy ogląd na sytuację i możliwość wyłapywania błędów bukmacherskich, które zaowocują pewnymi typami.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem