Zagraniczny klub najbardziej zaufanych ludzi Nawałki. Zatrudni ich były piłkarz Wisły?

Adam Nawałka, podobnie jak jego najbliżsi i najbardziej lojalni współpracownicy, od wielu miesięcy przebywa na trenerskim bezrobociu. Od momentu zwolnienia z Lecha Poznań pracy nie podjęli ani Bogdan Zając, ani Jarosław Tkocz. Wkrótce jednak może się to zmienić. Wspomnianą dwójkę chce estońska Levadia Tallin, której dyrektorem sportowym jest dobrze znany kibicom Sergei Pareiko.

Informację jako pierwszy podał „Dziennik Polski”. Okazuje się, że bliscy współpracownicy Adama Nawałki dostali bardzo konkretną propozycję i teraz to po ich stronie pozostaje decyzja czy zdecydują się na ten kierunek. Jeśli tak się stanie, będzie to pierwsza samodzielna praca trenerska Bogdana Zająca na seniorskim, profesjonalnym poziomie.

Levadia, czyli walka o mistrza kraju i przygoda w europejskich pucharach

Levadia, znana polskim kibicom zwłaszcza z kompromitującej Wisłę Kraków pucharowej porażki w czasach Macieja Skorży, w ostatnich latach straciła miano ligowego potentata. Pięć sezonów z rzędu kończyła krajowe rozgrywki na drugim miejscu w tabeli – zazwyczaj za lokalnym rywalem, Florą Tallin. W zeszłym roku mistrzem Estonii było z kolei Nomme Kalju, na meczu z którym w miniony weekend byli obecni wspomniani właśnie Zając i Tkocz.

Liga estońska gra systemem wiosna – jesień, zatem polski duet rozpocząłby rozgrywki w 2020 roku z czystą kartą, mając gwarancję startu w eliminacjach do Ligi Europy. Mimo że Estonia to – z całym szacunkiem – piłkarska prowincja, propozycja może kusić, by postawić pierwsze samodzielne kroki trenerskie. Dość wspomnieć mającego trudności ze znalezieniem pracy w Ekstraklasie Marka Zuba, który na podobnej zasadzie święcił sukcesy na Litwie z Zalgirisem Wilno.

Ostatnim szkoleniowcem klubu z Tallina był zresztą Aleksandar Rogić, pracujący obecnie w Arce Gdynia. Zdobył z Levadią Puchar i Superpuchar Estonii, jednak ostatecznie pożegnał się ze stanowiskiem, kiedy jesienią tego roku stracił szansę na mistrzowski tytuł. Od tego momentu świetnie znający polskie realia Sergei Pareiko – były bramkarz Wisły Kraków, a obecnie dyrektor sportowy Levadii – rozgląda się za nowym sztabem trenerskim. Czas pokaże, czy stworzą go właśnie Polacy.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem