Zabójcze osiem sekund PSG! Wspaniały gol Mbappe

Paris Saint Germain pokonał na wyjeździe Nimes 4:0! Choć Thomas Tuchel przed meczem alarmował, że może mieć do dyspozycji zaledwie 11 - 13 piłkarzy, ci nie mieli najmniejszego problemu z przywiezieniem do Paryża trzech punktów.

Thomas Tuchel na przedmeczowej konferencji prasowej wyliczał długą listę zawodników kontuzjowanych, zawieszonych, zakażonych wirusem, a także zmęczonych przebytymi zgrupowaniami reprezentacji. Kreślił wizję w której ledwie jest w stanie skompletować drużynę. Sytuacja nie okazała się jednak na tyle krytyczna, by PSG z łatwością nie ograło 18. drużyny minionego sezonu Ligue 1. Paryżanie wygrali na wyjeździe 4:0, mając w całym meczu 76% posiadania piłki. Stworzyli w całym meczu 30 podbramkowych okazji!

Trochę jak w spotkaniu Polski z Bośnią – grę ułożyła czerwona kartka, którą już w 12. minucie obejrzał obrońca Nimes. Wszedł wysoko podniesioną nogą w debiutującego w PSG Rafinhę.

Ozdobą spotkania okazał się gol Kyliana Mbappe, który ominął zwodem bramkarza i zakończył brawurową akcję swojego zespołu. PSG przeniosło grę z jednego pola karnego w drugie… w osiem sekund!

Kolejne gole padły dopiero w końcówce, kiedy grający w dziesiątkę gospodarze ewidentnie opadli z sił. Między 77. a 88. minutą posypały się trzy trafienia. Na listę strzelców zapisali się: Alessandro Florenzi, ponownie Kylian Mbappe i Pablo Sarabia.

Paris Saint Germain jest liderem Ligue 1, mając na koncie 5 zwycięstw z rzędu. Szybko odrabia fatalny falstart rozgrywek, które zaczęło od dwóch porażek.

Szymon Czyż przed szansą debiutu w Serie A!