Za nami Draft NBA 2020. Kto z numerem jeden?

Dzisiejszej nocy odbył się Draft NBA. Było kilka niespodzianek - LaMelo Ball został wybrany dopiero z numerem 3.

Jedynką tegorocznego Draftu został Anthony Edwards, który został wybrany przez Minnesota Timberwolves. 19-latek przez rok występował na pozycji rzucającego w NCAA jako reprezentant uczelni Georgia.
Edwards ma pomóc Wilkom, które w zeszłym sezonie nie awansowały do fazy play-off, a co więcej – nie uczestniczyły w końcówce sezonu rozgrywanej w Walt Disney World. Zawodnik może liczyć na regularne występy i wiele minut na parkietach NBA.

Numerem 2 jest James Wiseman. Były środkowy uczelni Memphis trafił do Golden State Warriors i ma pomóc w walce o powrót do elity NBA. Sytuacja Wisemana w zespole Warriors nie będzie tak komfortowa, jak reszty debiutantów, jednak minuty poświęcił na świetne towarzystwo do rozwoju.

Trzeci wybór należał do Hornets. Zespół z Charlotte zdecydował się na usługi LaMelo Ball’a, którego kibice NBA na pewno już znają. W New Orlean Pelicans występuje jego brat – Lonzo Ball. Rodzina Ball swoją „sławę” w głównej mierze zawdzięcza ojcu, LaVarowi, który od początku wiedział, że jego synowie trafią do NBA. LaMelo w zeszłym sezonie grał w lidze australijskiej i radził sobie całkiem nieźle.

W najlepszej dziesiątce znalazło się dwóch zawodników spoza Ameryki. Z numerem 7 Pistons wybrali Killiana Hayes’a, a z numerem 10 Wizards wybrali Deniego Avdija.

Najlepsza dziesiątka Draftu 2020:

  1. Minnesota Timberwolves – Anthony Edwards
  2. Golden State Warriors – James Wiseman
  3. Charlotte Hornets – LaMelo Ball
  4. Chicago Bulls – Patrick Williams
  5. Cleveland Cavaliers – Isaac Okoro
  6. Atlanta Hawks – Onyeka Okongwu
  7. Detroit Pistons – Killian Hayes
  8. New York Knicks – Obi Toppin
  9. Washington Wizards – Deni Avdija
  10. Phoenix Suns – Jalen Smith
Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem