Z kim Polska może zagrać w barażu o mundial?! Kręta droga do Kataru!

Trzy ważne punkty zdobyte w Tiranie przybliżają reprezentację Polski do wyjazdu na mistrzostwa świata w Katarze. Przed listopadowymi meczam, tracimy trzy punkty do liderujących tabeli Anglików. Jeśli nie uda nam się ich wyprzedzić, będziemy mieć szansę awansu poprzez baraże.

Drużyna Paulo Sousy wreszcie ma wszystko w nogach naszych piłkarzy. Komplet punktów osiągnięty z Andorą i Węgrami da nam przynajmniej baraże. Nie można wykluczyć, że zapewnimy go sobie już po pierwszym spotkaniu. Wystarczy, że pokonamy Andorę, a Albania nie wygra z Anglią – co przecież stanowi najbardziej prawdopodobny scenariusz. Jednocześnie warto grać o jak najwyższą zdobycz punktową, bo ta może dać nam w barażach pozycję rozstawioną. Może na nią liczyć sześć reprezentacji z drugich miejsc w swoich grupach.

Pokonanie Andory i Węgrów w listopadzie zagwarantuje nam rozstawienie w barażach. Na kogo możemy w nich trafić?

Grupa A: Serbia lub Portugalia

Grupa B: Szwecja lub Hiszpania

Grupa C: Szwajcaria lub Włochy

Grupa D: Ukraina, Finlandia lub Bośnia

Grupa E: Czechy lub Walia

Grupa F: Szkocja lub Izrael

Grupa G: Holandia, Norwegia lub Turcja

Grupa H: Rosja lub Chorwacja

Grupa J: Rumunia, Macedonia lub Armenia

Do dziesięciu drużyn wyłonionych w grupach eliminacyjnych mundialu, dołączą także dwie, które wygrały swoje grupy w Lidze Narodów, a bieżące eliminacje zakończyły na niższych miejscach. W gronie takich ekip znajdują się Austria, Czechy oraz Walia.

Baraże rozegrane zostaną w marcu 2022 roku. Przepustkę do Kataru wywalczą tylko 3 z 12 zespołów.

Według aktualnych układów tabel i zdobyczy punktowych, Polska pozostaje na miejscu rozstawionym, wraz z Portugalią, Hiszpanią, Szwajcarią, Szkocją i Chorwacją. Trzeba mieć jednak świadomość, że w barażach ścieżka do awansu jest długa i kręta. Powstaną trzy ścieżki awansu. W każdej trzeba będzie pokonać dwóch rywali. Pierwszego wylosowanego i drugiego, który zdołał wygrać swój pierwszy mecz w danej ścieżce i awansował do „finału barażu”.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem