Z Ekstraklasy do Championship. Za 800 tysięcy euro!

O ciekawym transferze wychodzącym z Ekstraklasy poinformował na Twitterze użytkownik Janekx89. Cracovię opuści jej środkowy obrońca, Michał Helik, za którego "Pasy" mają otrzymać aż 800 tysięcy euro!

Michał Helik nie będzie już piłkarzem Cracovii. Urodzony w Chorzowie obrońca żegna się z „Pasami” po trzech latach, kiedy to trafił do stolicy Małopolski z Ruchu, którego jest wychowankiem. Informacja o jego transferze wypłynęła w dzień 25 urodzin. Helik uznał, że to najwyższy czas na zmiany. Po spędzeniu sześciu lat na polskich boiskach, rozegraniu w tym czasie 134 meczów w Ekstraklasie i łącznie równych 100 w barwach Cracovii, zdecydował się na zagraniczny wyjazd. Helik udany miał zwłaszcza pierwszy sezon przy Kałuży, kiedy to strzelił aż 8 bramek i zanotował 3 asysty jako środkowy obrońca. Został też wtedy wybrany najlepszym defensorem sezonu 2017/2018.

Michał Helik podobnie dobrze będzie chciał wejść do drużyny Barnsley FC, którego barwy ma reprezentować w nadchodzących rozgrywkach Championship.

Cracovia odpadła w eliminacjach Ligi Europy już w pierwszej rundzie, dlatego nie było sensu blokować przenosin defensora na Wyspy Brytyjskie. Zwłaszcza, że jak informuje Janekx89, kwota odstępnego za stopera ma wynieść aż 800 tysięcy euro.

https://twitter.com/janekx89/status/1303753089422438400

Barnsley FC kilka dni temu zwyciężyło w Pucharze Ligi Angielskiej 1:0 z Nottingham Forest. Gerhard Struber ustawił swój zespół w systemie 3-5-2, dlatego też szanse Helika na ewentualną grę nieco wzrastają. Przy taktyce z trójką środkowych obrońców o skład powinno być łatwiej. Mads Juel Andersen zagrał w tamtym sezonie 38 spotkań dla Barnsley, Jordan Williams 30, a Michael Sollbauer 17. Gdybyśmy mieli typować, kogo mógłby wygryźć Helik najszybciej – byłby to ten ostatni, 30-letni Austriak, który trafił do Anglii z Wolfsberger AC zimą tego roku. W kadrze są jeszcze Aapo Halme i Bambo Diaby. Ten drugi w 2020 roku stracił miejsce w składzie, ten pierwszy – po pandemii grywał ogony.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem