Yaya Toure wywołał skandal. Wyrzucili go z imprezy charytatywnej!

Były znakomity piłkarz Manchesteru City i 102-krotny reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej miał wziąć udział w niedzielę w charytatywnym meczu pod patronatem UNICEF. Został wydalony ze składu po nieprzyzwoitej prośbie, jaką złożył współuczestnikom eventu.

Soccer Aid for Unicef – to seria wydarzeń sportowych z udziałem celebrytów i byłych gwiazd światowego futbolu, mająca na celu zbieranie pieniędzy na szczytne cele pomocowe. W niedzielę dojdzie do kolejnego takiego spotkania. Na Old Trafford w Manchesterze zmierzą się drużyny Anglii i Soccer World XI. Sławy, które wyjdą na boisko, można długo wymieniać. Andy Cole, Ashley Cole, Emile Heskey, Michael Owen, Michael Essien, Patrice Evra, Robbie Keane – do tego liczne grono tak zwanych celebrytów oraz w roli trenerów Harry Redknapp, Wayne Rooney i Sam Allardyce. Duże nazwiska!

Mecz odbywa się pod szczytnym hasłem: aby zapewnić dzieciom lepszy stary w życiu!

Organizatorzy podkreślają, że w dobie pandemii koronawirusa, to podwójnie istotne. W wielu miejscach świata zamykane są szkoły, brakuje leków i szczepionek, sytuacja robi się szczególnie dramatyczna w miejscach katastrof.

I w takie oto podniosłe, chwalebne wydarzenie ze swoją propozycją wparował Yaya Toure. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej i były piłkarz Manchesteru City, zaproponował współtowarzyszom imprezy umilenie czasu poprzedzającego spotkanie. Na wspólnej grupie na WhatsApp rzucił pomysł organizacji… orgii. On sam miał wszystkim się zająć! Wyliczył, że potrzeba 19 pań do towarzystwa. Świetnie wiedział: co, jak, kiedy i za ile. Najwyraźniej jego organizacyjny zmysł nie został doceniony, bo dziś publicznie przeprasza za swoje zachowanie. Jego propozycja wypłynęła do mediów.

Yaya Toure żałuje, tu cytat, niestosownego żartu, którego się dopuścił. Przeprasza całą społeczność Soccer Aid. Pisze, że nie wziął pod uwagę odczuć wszystkich członków grupy, do których kierował wiadomość.

Soccer Aid for UNICEF będzie zbierać w niedzielę pieniądze na biedne dzieci, ale już bez udziału Iworczyka.

Kuriozalna pomyłka Włochów. Chiellini nie zagrał, bo… Mancini nie miał okularów!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem