YamatoCannon nie jest już trenerem Fnatic! [OFICJALNIE]

Kolejne pożegnanie w obozie Fnatic. Tym razem organizacja pożegnała się ze swoim dotychczasowym trenerem - Jakobem "YamatoCannonem" Mebdim.

Sezon 2022 w League of Legends to już historia. W najbliższych tygodniach organizacje występujące w czołowych ligach będą skupiać się na konstruowaniu zespołów na przyszły rok. Nie inaczej jest w szeregach Fnatic, które tegorocznej kampanii nie zaliczy do udanych. „Pomarańczowo-czarni” co prawda awansowali na Worlds, jednak wyniki nie były zadowalające. Przebudowa składu była praktycznie pewna.

Zobacz również: Nuguri kończy karierę zawodnika w wieku… 23 lat!

Z zespołem pożegnać zdążył się już wieloletni wspierający, „Hylissang”, a dziś okazało się, że pracę stracił również dotychczasowy trener – Jakob „YamatoCannon” Mebdi. Szwed był częścią drużyny od listopada 2020 roku i dwukrotnie wprowadzał ją na mistrzostwa świata. Pod jego wodzą Fnatic dość dobrze prezentowało się również w Europie, bo dwukrotnie zajmowali trzecie, a raz drugie miejsce. Jego następcą ma zostać Gonçalo „Crusher” Pinto z Fnatic Rising.

Jego energia i nastawienie sprawiły, że te dwa lata były naprawdę godne zapamiętania, a jego obecność w drużynie ciągle pomagała nam przezwyciężać wszelkie okoliczności, nawet gdy sytuacja wyglądała na trudną i niemożliwą, czego dowodem może być ten letni split. Powodzenia w przyszłości i dziękujemy za wszystkie starania dla Fnatic – powiedział dyrektor zespołu, Javier „Dardo” Zafra.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem