Łzy Suareza na pożegnanie z Barceloną

Luis Suarez zamknął za sobą drzwi Ciudad Deportiva, jak nazywany jest ośrodek treningowy FC Barcelony. Jak pokazują filmiki obecnych na miejscu kibiców i reporterów, Urugwajczyk miał łzy w oczach żegnając się z klubem. Wkrótce podpisze kontrakt z Atletico Madryt.

Kolejna transferowa saga dobiega końca. Luis Suarez był już jedną nogą w Juventusie. Zdawał feralny egzamin z języka włoskiego, by uzyskać paszport i status piłkarza z Unii Europejskiej. Nie wyszło. Egzamin wprawdzie zdał, ale okazało się, że nie otrzyma dokumentu w terminie, jaki interesowałby Juventus. Po fiasku rozmów z Włochami, w sprawie Suareza uaktywniło się Atletico Madryt. Musiało przebić początkowy opór władz Barcelony, które zasilają bezpośredniego ligowego rywala. Wtorkowe spotkanie przesądziło o tym, że napastnik dołączy do drużyny Diego Simeone.

Jak widać na poniższych obrazkach, pożegnanie z Blaugrana wywołało w Luisie Suarezie silne emocje. Świadkowie twierdzą, że płakał, opuszczając tereny klubowe.

Suarez zamyka za sobą potężny etap kariery. Rozegrał dla Barcelony 298 meczów, w których zdobył aż 198 goli, co czyni go trzecim strzelcem w historii klubu. Odchodzi po sześciu latach,  mając na koncie cztery mistrzostwa Hiszpanii, cztery Puchary Króla, wygraną Ligę Mistrzów. Nie wspominając o takich trofeach, jak Superpuchar Europy czy Klubowe Mistrzostwa Świata.

https://twitter.com/CuleMajor/status/1308733020984283137

Miejsce Suarezowi w ekipie Atletico robi Alvaro Morata, który właśnie przenosi się na roczne wypożyczenie do Juventusu. Barcelona kolejny raz nie robi dobrego interesu pod względem finansowym, bowiem jeszcze przez rok będzie się sporo dokładać do kontraktu Urugwajczyka w Atletico. Zyskiem będzie około 8 z 18 milionów rocznej pensji, której nie będzie musiała Suarezowi zapłacić. Ronald Koeman nie widział go już w swoich planach na nowy sezon.

Suarez odchodzi, a Barcelona… dopłaci do transferu!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem