Wziął w czasie meczu tajemnicze tabletki. Zainteresowała się nim agencja dopingowa

Austriak Martin Hinteregger miał kluczowy wpływ na wynik niedzielnego meczu pomiędzy Eintrachtem Frankfurt a Hoffenheim. Defensor gospodarzy strzelił, jak się później okazało, jedynego gola tego dnia już w trzydziestej szóstej sekundzie spotkania. Został wybrany do jedenastki kolejki Kickera. Uwagę obserwatorów przykuła jednak zupełnie inna sytuacja z jego udziałem. Przyjrzeć się jej postanowiła nawet niemiecka agencja antydopingowa.

Kamery telewizyjne uchwyciły sytuację z 75. minuty spotkania, w której Austriaka zaczęły łapać skurcze mięśniowe. Trener Adi Hütter już szykował rezerwowego piłkarza do zmiany, jednak w czasie przerwy w grze Hinteregger otrzymał od fizjoterapeuty Eintrachtu garść tajemniczych tabletek, które – nie zastanawiając się długo – od razu połknął i pozostał na boisku do końca. Dla niemieckiej agencji NADA wydało się to na tyle zagadkowe, że wszczęła postępowanie wyjaśniające.

“Piłka nożna, wbrew pozorom, ma problem z dopingiem, ale zainteresowanie FIFA jest niskie” – pisze Suddeutsche Zeitung.

Eintracht zaprzeczył jakoby sztab medyczny podał zawodnikowi jakiekolwiek niedozwolone środki przeciwbólowe. Twierdzi w swoim komunikacie, że były to tylko “mocno skoncentrowane węglowodany w formie tabletki” i absolutnie nie ma sensu robić z tego afery. Tu oczywiście ma rację. Należy być bardzo dalekim od tego, by tylko z powodu tej sceny, o której wiemy bardzo niewiele, robić z Austriaka dopingowicza. Niemniej sytuacja znalazła się pod lupą badaczy.

“Miałem skurcz po raz pierwszy w karierze. Nie miałem pojęcia, co się dzieje, myślałem, że doznałem kontuzji. Czułem piekący ból, ale doktor był w stanie mi pomóc, więc grałem dalej” – oświadczył Hinteregger.

Farmaceuta z Norymbergi Fritz Sörgel, cytowany w niemieckich mediach, twierdzi, że węglowodany nie zadziałałyby w tak krótkim czasie od bolesnego skurczu, a mogły służyć głównie jako placebo.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem