Wypłynęły wyniki finansowe PZPN. Rekordowy przychód

We wtorek Polski Związek Piłki Nożnej podczas walnego zgromadzenia sprawozdawczego poinformuje działaczy terenowych o swoich wynikach finansowych. Pochwali się między innymi rekordowym przychodem za rok 2019 - donosi Przegląd Sportowy.

Dziennikarze „PS” dotarli do danych finansowych, które zostały przekazane 118 delegatom uprawnionym do uczestnictwa w zjeździe PZPN. Ten, ze względu na szczególne okoliczności, odbędzie się w formie zdalnej. Zbigniew Boniek będzie mógł pochwalić się rekordowym przychodem wygenerowanym w minionym roku obrotowym przez federację, której szefuje. Przychody związkowe za rok 2019 wyniosły 288,1 miliona złotych i były wyższe aż o 47 milionów względem roku 2018.

Minionym rok obrotowy zakończył się jednocześnie skromnym zyskiem na poziomie 150 tysięcy złotych. Poprzednio był on nieporównywalnie wyższy i sięgał 26 milionów. Wówczas jednak Polska uczestniczyła w finałach mistrzostw świata, co zawsze łączy się ze znaczącymi wpływami do kasy – wyjaśnia Przegląd Sportowy.

Dzięki skutecznemu zarządzaniu, na kontach PZPN znalazło się około 150 milionów złotych oszczędności, dzięki którym związek nie miał problemu z uruchomieniem pomocy w dobie pandemii koronawirusa.

Przeciwnicy Bońka zwykli argumentować, że PZPN nie jest od tego, by generować wielkie zyski i dopychać związkową kasę kolejnymi milionami. Zarabia pieniądze, by inwestować je w futbol – i jak widać po skromnym zysku za 2019, tak było w tym roku.

W przededniu zjazdu sprawozdawczego, Boniek rozwiał wątpliwości dotyczące przyszłości Jerzego Brzęczka. Selekcjoner utrzyma swoje stanowisko do Euro. W planie obrad nie ma wprawdzie punktu dotyczącego oceny wyników reprezentacji Polski i Jerzego Brzęczka. Jest jednak wystąpienie Zbigniewa Bońka, do którego delegaci będą mogli się odnieść. W przeszłości bywało, że ostro z nim polemizowali, a wręcz atakowali go.

Łukasz Piszczek w nowej roli w kadrze? Mateusz Borek zdradza plany…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem