Wymowne koszulki piłkarzy Leeds United

Świat futbolu dość powszechnie protestuje przeciwko planom utworzenia europejskiej Superligi, która jeszcze bardziej oddzieliłaby - sportowo i finansowo - kluby z europejskiego topu i resztę.

Przed poniedziałkowym meczem Leeds United z Liverpoolem, piłkarze gospodarzy zaprezentowali się na rozgrzewce w okazjonalnych koszulkach o wiele mówiącym haśle. Okazja ku temu była idealna, bo ich rywale – The Reds – są akurat jednym z sześciu angielskich zespołów – założycieli Superligi. Spada na nich krytyka już nawet ze strony własnych kibiców. Fani Liverpoolu prezentowali w poniedziałek transparenty wskazujące jednoznacznie, że nie są zwolennikami nowego porządku. Niektóre mówiły wręcz o ŚMIERCI KLUBU. 

„Championa League – ZASŁUŻ NA TO. Piłka nożna dla kibiców” – napisano na koszulkach piłkarzy Leeds United.

Prosty, wymowny komunikat, przypominający, że futbol dotąd nie polegał na tym, by grupa uprzywilejowanych klubów posiadała gwarancję występów w najważniejszych rozgrywkach i bez względu na wyniki dzieliła między siebie ogromne wpływy.

Swojego zdania nie bał się wyrazić również Juergen Klopp. Przyznał, że zawsze podobało mu się, że kluby pokroju West Hamu mają prawo marzyć i walczyć o Champions League. „Rozumiem gniew kibiców. Nie wiem dokładnie, dlaczego 12 klubów to zrobiło. Zawsze chodzi jednak o więcej meczów i więcej pieniędzy. To nic innego”.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem