Wyjatkowe korki Sebastiena Hallera. Piłkarz BVB wrócił po walce z nowotworem [FOTO]

Absolutnie zwariowany mecz zaserwowały kibicom w niedzielę zespoły Borussii Dortmund i Augsburga. Gospodarze wygrali 4:3, a jednym z wydarzeń spotkania był długo wyczekiwany powrót Sebastiena Hallera.

Kariera Iworyjczyka została brutalnie przyhamowana przez dramatyczną diagnozę o wykryciu u niego złośliwego raka jądra. Piłkarz, który miał za sobą świetny sezon w Eredivisie w barwach Ajaksu (21 goli w lidze, 11 w Lidze Mistrzów) oraz prestiżowy transfer do Borussii Dortmund, musiał poddać się leczeniu. Przeszedł operację, która wykluczyła go z gry na około pół roku. Kiedy w drugiej połowie spotkania z Augsburgiem pojawił się na boisku, kibice zgotowali mu owację na stojąco.

Sebastien Haller pojawił się na boisku w specjalnych korkach z wypisanym na boku hasłem: „Fu*k cancer”

Samo spotkanie miało dramatyczny przebieg. Dortmund co raz wychodził na prowadzenie, a Augsburg po chwili wyrównywał. Do przerwy było 2:2 (Bellingham, Schlotterbeck – Maier, Demirovic). Na kwadrans przed końcem BVB kolejny raz na prowadzenie wyprowadził Bynoe-Gittens, a już po minucie odpowiedział Colina. Decydujący cios Augsburgowi zadał Reyna, a mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla gospodarzy.