Wymowna reakcja Joe Gomeza na koszmarny faul Richarlisona

Koszmarnej kontuzji mógł nabawić się w końcówce spotkania derbowego między Liverpoolem a Evertonem pomocnik LFC - Thiago Alcantara. Richarlison dopuścił się wejścia na złamanie nogi i cudem nie wyrządził rywalowi poważnej krzywdy.

Była 88. minuta spotkania, kiedy brazylijski gwiazdor Evertonu sfaulował Thiago Alcantarę w stylu, który od razu przywodził na myśl koszmarną kontuzję Marcina Wasilewskiego. Hiszpan o dziwo dokończył grę. Po ostatnim gwizdku został zaś przetransportowany do szpitala, gdzie na szczęście nie usłyszał diagnozy o poważnym urazie.

„Nie miałem zamiaru skrzywdzić Thiago. Próbowałem cofnąć nogę, ale zderzenie było nieuniknione ze względu na szybkość całego zajścia. Wysłałem już do Thiago wiadomość z przeprosinami i wyrazami skruchy. Przepraszam również kolegów i naszych kibiców, że osłabiłem drużynę” – mówił po meczu Richarlison.

Bardzo wymowna w całym zajściu była reakcja Joe Gomeza, który obserwując ją z pozycji boiska był przekonany, że doszło do koszmarnej kontuzji. Obrońca Liverpoolu aż padł na murawę i skrył twarz w dłoniach.

Reakcja Joe Gomeza mogła być tym silniejsza, że on sam był już w tym miejscu i niegdyś w spotkaniu z Burnley doznał złamania nogi w kostce. Tym razem, całe szczęście, jego prognoza dotycząca sytuacji Thiago okazała się nietrafiona!

Dużo większym pechowcem i ofiarą derbów Merseyside okazał się Virgil Van Dijk, który we wcześniejszej fazie spotkania, po zderzeniu z Jordanem Pickfordem, doznał zerwania więzadeł krzyżowych. Pierwsze diagnozy wskazują niestety, że czeka go co najmniej półroczna przerwa w grze. Najpewniej nie zobaczymy go już w tym sezonie. Więzadła to najgorsza możliwa kontuzja dla profesjonalnego piłkarza, po której wielu graczy nie wraca na dawny poziom.

Sergio Aguero wywołał burzę! „Niedopuszczalne i nieprzyzwoite…”

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem