Wyjątkowe słowa Anglików nt. Lewandowskiego!

"Anglicy w zeszłym roku grali z Belgią w Lidze Narodów. Z całym szacunkiem dla Lukaku - jest on o poziom niżej od polskiego napastnika" - pisze dziś angielski Daily Mail, wygłaszając peany pod adresem Roberta Lewandowskiego.

Kapitan reprezentacji Polski zachwycił dziennikarzy i kibiców nawet w meczu, w którym nie trafił do siatki. Jego bilans na Stadionie Narodowym w Warszawie obejmuje 27 trafień i 14 asyst – i wczoraj powiększył się o jedno, za to jakże kluczowe podanie. To właśnie Robert Lewandowski w doliczonym czasie gry dorzucił piłkę w kierunku Damiana Szymańskiego, który wpakował ją do siatki, wprawiając „Narodowy” w ekstazę. Napastnik Bayernu przez cały mecz zachwycał jednak swoją boiskową inteligencją, pracą dla drużyny i sprawiał Anglikom wielkie problemy.

Daily Mail zwraca uwagę, że to jeden z tych zawodników, na których warto patrzeć nawet w momentach, kiedy futbolówka znajduje się w posiadaniu innych piłkarzy.

Lewandowski to jeden z tych piłkarzy, na których zwraca się wzrok, nawet w momentach gdy nie ma piłki w pobliżu. To człowiek, o którym trzeba mówić z czcią zarezerwowaną dla takich graczy jak Gerd Mueller i Marco van Basten.

Zdaniem Brytyjczyków, Lewandowski pokazał się jako wielki wojownik, przy którym obrońcy ani przez moment nie mogli czuć się komfortowo.

Sam „Lewy” w pomeczowym wywiadzie dla TVP Sport chwalił wolę walki drużyny. „Nie wiem, czy Anglicy stworzyli jakąkolwiek klarowną okazję, po której powinni zdobyć bramkę. Strzeli trochę z przypadku. Na szczęście udało nam się to odrobić. Przetrzymywaliśmy piłkę, nie wybijaliśmy jej do przodu. Ten remis to w perspektywie całego spotkania takie minimum”.

Robert zwracał uwagę, że dobrze czuje się w ustawieniu, które posyła do gry Paulo Sousa. Ma większą swobodę w schodzeniu po piłki, nie jest jedynym napastnikiem na boisku. Zawodnicy skupiają się na nim, kiedy schodzi do boku lub środka boiska, a wtedy w innych sektorach pojawiają się wolne przestrzenie, które można wykorzystać.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem