Wsparcie dla Lewandowskiego w Bayernie nie nadejdzie. Dlaczego?

Robert Lewandowski na głos powtarza, że Bayern Monachium, chcąc być klubem konkurencyjnym w Europie i w kraju, potrzebuje większej liczby “profispielern”. Również na jego pozycji przydałby się klasowy zmiennik, dający komfort wyboru, gdy polski napastnik potrzebowałby odpoczynku od gry. Wydaje się jednak, że Bayernowi wysypała się właśnie kolejna opcja transferowa, a Uli Hoeness twierdzi, że letnie okienko uważa za zamknięte. Można mu wierzyć, czy tylko blefuje?

Trudno oceniać dobrze bieżące okno transferowe w wykonaniu Bawarczyków. Na jego starcie władze klubu wysyłały komunikaty w stylu: “gdybyście wiedzieli z kim negocjujemy, to by wam oko zbielało”. Nastawiali kibiców na wielkie zakupy. Liderzy szatni powtarzali, że Bayern musi zacząć wydawać pieniądze, tak jak robią to inni, najlepsi na świecie. W praktyce wydaje się jednak, że klub z Monachium wzmacniał się tego lata głównie zawodnikami, którzy byli dla niego opcją B, a nie A. Najbardziej oczekiwane tematy nie wypaliły i w życie musiały wejść opcje rezerwowe.

Od kilku dni wydawało się niezwykle prawdopodobne, że konkurentem i zmiennikiem Roberta Lewandowskiego zostanie 33-letni Mario Mandzukic. Piłkarz, który niewątpliwie wniósłby masę jakości i doświadczenia, nie potrzebowałby w Monachium specjalnie długiego okresu adaptacji i nie mógłby być traktowany jako zapchajdziura, ale realna opcja do gry w ataku.

Niko Kovac miał sugerować skorzystanie z wartej około 10 milionów euro opcji transferu, jednak jak informują od wczoraj niemieckie media – Bayern odstąpił od tej transakcji. Najbliższe dni pokażą, czy rzeczywiście okno transferowe w wykonaniu Bawarczyków zostało zamknięte, wraz z dopięciem kosztownego wypożyczenia z Barcelony Philippe Coutinho (według Bilda: 8,5 mln odstępnego + 12 mln pensji za rok gry, ewentualny wykup… 120 milionów euro). Niewykonanie transferu napastnika uczyniłoby zespół niezwykle uzależnionym od formy i zdrowia Roberta Lewandowskiego.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem