Wraca 2. Liga. Jak wystartuje Widzew? #ŁączyNasObstawianie

03.06.2020
Po przerwie spowodowanej padnemią wirusa wróciła już Ekstraklasa i rozgrywki na jej zapleczu. Na centralnym szczeblu znajduje się także 2. Liga, która powraca w środę, a wraz z nią lider tabeli. Jak poradzi sobie ze Skrą Częstochowa? 

Piłkarze Marcina Kaczmarka nie zaczęli rundy wiosennej w olśniewającym stylu, ale w dwóch meczach zainkasowali cztery punkty i zostali liderem, który ma sześć „oczek” przewagi nad Resovią. Rzeszowski klub jest na podium, ale 3. miejsce gwarantuje udział w play-offach o zaplecze Ekstraklasy, a nie bezpośredni awans.

Widzew Łódź ma więc dość dobrą pozycję przed ponownym startem rozgrywek. W ostatniej kolejce przed przerwą łodzianie ograli 2:1 wicelidera, Górnika Łęczna, w dodatku na jego boisku. Tym samym zwiększyli przewagę nad resztą stawki do pięciu punktów. W tym sezonie są drużyną, która strzeliła najwięcej goli w lidze (48) i najmniej ich straciła (19). Nieprzypadkowo więc otwiera tabelę 2. Ligi.

Widzew wygra ze Skrą Częstochowa – kurs LV BET: 1.18

Ze wznowienia rozgrywek cieszą się w Częstochowie, bowiem ich sytuacja w tabeli jest diametralnie inna. Choć Skra pokonała jesienią Widzewa 1:0 na własnym boisku, to punkty zdobyte w meczu z RTS stanowią 12% dorobku częstochowian. Z 25 „oczkami” znajdują się na 15. miejscu – pierwszym, który oznacza degradację do III ligi.

Łodzianie przystąpią do spotkania ze Skrą więc w dość komfortowych nastrojach, a jednocześnie bez lekceważenia rywala, który pokrzyżował im szyki w rundzie jesiennej. Niewątpliwie dużą stratą dla łodzian będzie brak 12. zawodnika, który często w komplecie zasiadał na trybunach „Serca Łodzi”. Fanów, który po raz kolejny pobili karnetowy rekord Polski, jednak przy Piłsudskiego z wiadomych względów zabraknie.

Jak to wpłynie na rozgrywane o 19:10 spotkanie? Z jednej strony, presja w tym sezonie w mniejszym stopniu niż w poprzednich rozgrywkach pętała nogi widzewiakom. Z drugiej, na wyjeździe w tym sezonie drużyna Marcina Kaczmarka zdobyła więcej punktów niż u siebie! Rozegrała po 11 spotkań w roli gospodarza i gościa. W tej drugiej zdobyła 25 punktów, w tej pierwszej – 22.

Powyżej 3.5 gola w meczu Widzew-Skra – kurs LV BET: 2.60

Piłkarskie umiejętności Marcina Robaka, Łukasza Kosakiewicza, Adama Radwańskiego czy Henrika Ojaamy mogą więc okazać się wystarczające, by zrekompensować brak wsparcia z trybun. Trzeba też pamiętać, że widzewska publiczność motywowała nie tylko gospodarzy, ale też gości. Franciszek Smuda często mawiał, że rywale „napili się krwi”. Teraz możliwości zniwelowania różnicy piłkarskiej przez cechy wolicjonalne będą mniejsze.

Czy Widzew potwierdzi klasę sportową, która wyniosła go na pozycję lidera? A może Skra Częstochowa znów pokrzyżuje plany piłkarzom i kibicom z Łodzi, tak jak dwukrotnie zrobiła to w ubiegłym roku? Jesienią na wagę trzech punktów, wiosną – na wagę awansu. Aby takowego w tym roku już nie zaprzepaścić, piłkarze Marcina Kaczmarka muszą dowieźć przewagę wygrywając po powrocie. Najlepiej już od pierwszego spotkania…

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem