Worlds 2020: Sensacyjna porażka G2! Wpadka z Liquid – esport

Z dnia na dzień Worlds 2020 nabierają rozpędu. Najlepsi zawodnicy League of Legends na świecie rywalizują o tytuł mistrza globu! Wśród nich nie brakuje także Polaków. Jeden z nich to oczywiście Marcin "Jankos" Jankowski, który razem z G2 Esports sięgnął po tytuł mistrzów Europy. Po znakomitym początku fazy grupowej, najlepsi zawodnicy Starego Kontynentu w końcu polegli. Sensacyjnie stało się to przeciwko Team Liquid.

G2 Esports nie zaczęli minionego splitu LEC najlepiej, ale mimo to byli w stanie kolejny raz z rzędu sięgnąć po mistrzostwo Starego Kontynentu. Z czasem rozpędzili się i na Worlds 2020 przyjechali z pozytywnym nastawieniem. To nie mogło być inne! Mistrzostwa świata, które odbywają się w Chinach zaczęli po prostu koncertowo! W końcu musiała im się jednak przydarzyć wpadka. Nikt się jednak nie spodziewał, że stanie się to już na tym etapie turnieju.

Zobacz także: LOL: Worlds 2020 KIEDY MECZE? TERMINARZ

Suning i Machi Esports nie były w stanie zagrozić europejskiej piątce, która napędzała się z czasem. Niestety, tak samo nie stało się w spotkaniu z Team Liquid. G2 Esports z bilansem 2:0 było zdecydowanym faworytem do utrzymania kompletu triumfów. Zwycięstwo miałoby także znaczenie strategiczne. Niemal zapewniłoby już awans dalej. Zwłaszcza, że rywale smaku zwycięstwa jeszcze nie zaznali.

Aż do dzisiaj… Kolejny raz słaby początek spotkania zaliczył „Jankos”, który szybko dał się wyłapać i zabić. Mimo dobrych momentów G2, to Liquid przeważało wygrywając team fighty. Po wyeliminowaniu czwórki rywali udało im się także zgarnąć Nashora. Po kolejnym poczwórnym zabójstwie i zgarnięciu infernalnego smoka stało się jasne, kto musi wygrać.

Liquid w końcu popędziło po bazę, ale za pierwszym razem nie udało się im jej podbić. Stało się to dopiero za drugim razem. Po dwa zwycięstwa w grupie ma więc już nie tylko G2 Esports, ale zrównało się z nimi także Suning. Tylko o krok za nimi jest Machi Esports i Team Liquid. Jedna wpadka może sprawić, że walka w grupie będzie arcyciekawa.

Teraz czeka nas jeden dzień przerwy. Rywalizacja powróci w czwartek. G2 najpierw zmierzy się w rewanżu z Team Liquid, a następnie podejmie Machi Esports! Początek spotkań kolejno około godziny 10:00 i 12:00. Trzy godziny później „Jankos” i spółka powalczą w ostatnim meczu z Suning.

8 października, czwartek

10:00 G2 Esports – Team Liquid (BO1)
11:00 Machi Esports – Suning (BO1)
12:00 G2 Esports – Machi Esports (BO1)
13:00 Suning – Team Liquid (BO1)
14:00 Machi Esports – Team Liquid (BO1)
15:00 Suning – G2 Esports (BO1)

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem