Wojciech Kowalczyk skreślił kadrowicza. „To nie jego pozycja, trzeba szukać kogoś innego”

Wojciech Kowalczyk podsumował występ biało - czerwonych w Hejt Parku w Kanale Sportowym. W typowym dla siebie stylu, nie zachłysnął się jednym punktem zdobytym z Anglikami, lecz wskazywał również na problemy i błędy. Najmocniej dostało się Kamilowi Jóźwiakowi.

Paulo Sousa zaskoczył wyborem podstawowej jedenastki, jeśli chodzi obsadę tak zwanych wahadeł. Spodziewaliśmy się, że po dobrym meczu z Albanią, na jednym boku zobaczymy Przemysława Frankowskiego, na drugim doświadczonego Macieja Rybusa. W ten sposób skład prognozowała również większość sportowych redakcji. Portugalczyk zdecydował inaczej – ponownie postawił na Kamila Jóźwiaka i Tymoteusza Puchacza. Opłaciło się połowicznie, bo piłkarz Unionu Berlin zagrał niezwykle ambitnie i zadziornie, często włączał się do ofensywy i próbował rozrywać swoimi akcjami linie Anglików.

Do gry Kamila Jóźwiaka nie po raz pierwszy mamy zastrzeżenia. Wydaje się, jakby skrzydłowy Derby County nie odnajdował się w roli wahadłowego, jaką stawia przed nim selekcjoner.

„Widzę szaleńca Puchacza, który dał dużo do przodu i od Jóźwiaka wymagam tego samego”

„Był najsłabszy na boisku. Nie dał niczego w ofensywie” – podsumował Wojciech Kowalczyk. Patrzę z perspektywy tego meczu na drugie wahadło i widzę szaleńca Puchacza, który dał dużo do przodu. Od Jóźwiaka wymagam tego samego. Jeśli to nie jest jego pozycja, to trzeba szukać kogoś innego. To był bardzo słaby mecz Jóźwiaka” – ocenił „Kowal”.

Inne redakcje nie oceniają postawy „Józia” aż tak surowo. Przegląd Sportowy zwraca uwagę, że świetnie pracował w defensywie, kilka razy powstrzymując szarże Jacka Grealisha. Weszlo czy Meczyki.pl zwracają uwagę na niewiele akcentów w ofensywie, ale biorą poprawkę na siłę rywala. Od wszystkich trzech redakcji Kamil otrzymał notę 6 na 10.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem