Wojciech Kowalczyk po Anglii o Piotrze Zielińskim!

Piotr Zieliński był jednym z czterech reprezentantów Polski, których Paulo Sousa wystawił do składu w każdym z trzech marcowych meczów o punkty. Wokół "Ziela" miała kręcić się organizacja gry ofensywnej Polaków, miał karmić napastników piłkami. Niestety dziś wraca klasyczna dyskusja na jego temat postawy. Wojciech Kowalczyk... nie widzi go w składzie na Euro.

Z pamiętnych słów Jerzego Brzęczka o tym, że w głowie Piotrka Zielińskiego musi coś się przeskoczyć, do dziś żartuje się w kadrze. Cokolwiek ma się w niej przestawić, po trzech meczach eliminacji Mundialu w Katarze musimy stwierdzić, że nie nastąpiło to w stopniu zadowalającym. Trafnym komentarzem popisał się wczoraj dziennikarz Przeglądu Sportowego Sebastian Parfjanowicz. „Paulo Sousa ma na koncie 3 mecze z reprezentacją Polski, za wcześnie na daleko idące wniosku. Piotr Zieliński zagrał w kadrze 58 razy. I chyba czas na wnioski”. Z Anglikami zagrał 86 minut. Zaliczył jedno kluczowe podanie, miał 14 strat, w tym jedną bardzo kosztowną, po której rywale wywalczyli na Wembley rzut karny. Jak na piłkarza obdarzonego nieprzeciętną techniką, zatrważa również liczba 0 dryblingów.

„Trzeba myśleć na Euro o składzie bez Piotra Zielińskiego. Zero udanych dryblingów. Pomocnik, który nikogo nie minął” – grzmiał w pomeczowym Hejt Parku w Kanale Sportowym Wojciech Kowalczyk.

Nasz noty po występie Polaków na Wembley >>

Ocenianie występów „Zielka” w kadrze to prawdziwy konik „Kowala”. Zaczyna i kończy na jego temat każdą dyskusję. Czy jest do pomocnika Napoli nieco uprzedzony? Być może. Ale to nie bierze się znikąd. „Gdyby nie ostatni rzut rożny, powiedzielibyśmy, że bez Lewandowskiego można zremisować na Wembley. Może więc bez Zielińskiego można spróbować ze Słowakami? Niech jakieś liczby bronią go w kadrze!” – kontynuował Kowalczyk, ogólnie rozczarowany poziomem spotkania. Przyrównał go do wracającej w weekend polskiej Ekstraklasy. „To była paździerz w wykonaniu jednych i drugich. Nie dało się tego komentować” – grzmiał w wieczornym Hejt Parku.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem