Wojciech Kowalczyk ostro o reprezentacji i Michniewiczu. „Jak mu się coś zarzuci…”

02.12.2022
W najnowszym felietonie na portalu "Weszło" srebrny medalista z igrzysk olimpijskich z Barcelony, Wojciech Kowalczyk w mocnych słowach ocenił poczynania Polski na mistrzostwach świata 2022.

Byliśmy skazani na łaskę innych. Jakby Argentynie się chciało, to by jebn*ła nam jeszcze trzy sztuki. Jakby Meksyk potrafił, to walnąłby kolejnego gola Arabii Saudyjskiej. W każdym razie – nas w tym rozdaniu nie było. Staliśmy jak sparaliżowani, modląc się o cud, który oczywiście ostatecznie nadszedł, ale naprawdę nie rozumiem, dlaczego miałbym się z tego wyjątkowo cieszyć. Bo wyszliśmy z grupy po raz pierwszy od 36 lat? Fajnie, ale to świadczy źle o poprzednich ekipach i ogólnie o całym polskim futbolu, a nie dobrze o tej drużynie. Przez te wszystkie lata z grupy wychodziły takie zespoły jak Ukraina, Szwecja, Szwajcaria, Algieria, Grecja, Kostaryka, Irlandia czy – uwaga – Słowacja. Niektóre z nich niejeden raz”, napisał w swoim felietonie na portalu Weszło Wojciech Kowalczyk.

„Chcemy odtrąbić sukces, jakby ci ludzie wynaleźli szczepionki na rzadkie choroby albo wleźli na najwyższą górę zimą w japonkach, hawajskiej koszuli i naturalnie bez tlenu. Tymczasem jesteśmy tam, gdzie przy tym stanie posiadania powinniśmy być. Niewiarygodne jak zawodowym sportowcom zostało wmówione, że są w gruncie rzeczy trochę niedołężni i osiągnęli coś tak niezwykłego, że po powrocie prezydent powinien ich wszystkich odznaczyć”, dodał były reprezentant Polski.

Srebrny medalista z Barcelony, a obecnie ekspert Weszło odniósł się także do selekcjonera reprezentacji Polski: „Idealny świat naszych trenerów: mecze rozgrywane w fortecy odgrodzonej fosą i mostem zwodzonym, bez mediów i kibiców. Do opinii publicznej przekazywane tylko zwycięstwa i zwycięskie remisy. Porażki przemilczane. Pensja od 100 tysięcy złotych w górę”.

„U nas trzeba się zastanawiać latami, żeby dojść do czegoś sensownego, bo polski trener zawsze ma mało czasu. A jak mu się coś zarzuci, to się zaraz obraża. Nie chcę mi się nawet słuchać, że Michniewicz miał mało czasu. Selekcjoner Maroka objął ten zespół we wrześniu, zagrał trzy sparingi i wygrał grupę z Belgią i Chorwacją. My byśmy się zesrali, a nie wygrali grupę z Belgią i Chorwacją, co zresztą udowodniła Liga Narodów, gdzie też się kładliśmy przed Belgami, bo przecież to Belgowie i nawet nie wolno nam myśleć o ich krzywdzie”.

Cały tekst Wojciecha Kowalczyka o reprezentacji Polski na mistrzostwach świata można przeczytać TUTAJ.

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Jeśli jeszcze nie masz konta w LV BET – możesz założyć je w kilka minut, odebrać 20PLN wyjątkowego bonusu na start specjalnie dla czytelników Łączy Nas Pasja i obstawić co tylko chcesz BEZ RYZYKA UTRATY WŁASNYCH ŚRODKÓW! Jak tego dokonać? Kliknij TUTAJ, aby przejść do rejestracji w LV BET i odbierz bonus dla nowych graczy.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem