Wnioski i przemyślenia po spotkaniu z Armenią

Za nami spotkanie z Armenią, które na gorąco skomentować było bardzo prosto - demolka. 6:1 oddaje wszystko, ale przed nami trudniejszy z meczów październikowych, który z pewnością zadecyduje o tym, czy na mundial pojedziemy od razu, czy będziemy musieli grać w barażach. Dziś już bardziej analitycznie postaramy się podejść do zwycięstwa nad Ormianami. Wyszczególnimy te aspekty, które w naszym przekonaniu rzucały się w oczy podczas spotkania w Erywaniu.

Za nami spotkanie z Armenią, które na gorąco skomentować było bardzo prosto – demolka. 6:1 oddaje wszystko, ale przed nami trudniejszy z meczów październikowych, który z pewnością zadecyduje o tym, czy na mundial pojedziemy od razu, czy będziemy musieli grać w barażach. Dziś już bardziej analitycznie postaramy się podejść do zwycięstwa nad Ormianami. Wyszczególnimy te aspekty, które w naszym przekonaniu rzucały się w oczy podczas spotkania w Erywaniu.

Wojciech Szczęsny – pierwszy bramkarz

Wiele osób może się z tym nie zgodzić i ma do tego pełne prawo. Adam Nawałka wyżej ceni umiejętności Szczęsnego niż Fabiańskiego. Gdy tylko ma ku temu pretekst, gdy tylko pomiędzy bramkarzami jest wyrównana rywalizacja, gdy tylko jest szansa, by znaleźć punkt zaczepienia, który będzie faworyzował golkipera Juventusu, to nasz selekcjoner za każdym razem decyduje się na niego. Fabiański w kadrze nie zawodzi, w klubie również spisuje się na miarę oczekiwań, ale Nawałka chyba liczy na coś „ekstra”, co młodszego z bramkarzy stawia wyzej w hierarchii.

Bartosz Bereszyński – wywalczył plac na dłużej?

Lewa obrona od dawien dawna była naszą piętą Achillesową. Za każdym razem trzeba było kombinować – albo grał Wawrzyniak, albo naturalizowany Boenisch, przyszła chwila prawonożnego Jędrzejczyka lub skrzydłowego Rybusa. Gdy dochodzimy do arcyważnych dwóch spotkań finalizujących eliminacje do mundialu, to zostajemy z ręką w nocniku, bo nie ma kto grać. A może Bereszyński jest rozwiązaniem nie na teraz, a na dłużej? Z Armenią zagrał dobrze, starał się, walczył, był pewny w swoich poczynaniach. Może warto jest postawić docelowo na 25-letniego chłopaka, którego kariera dzięki temu nabierze rozpędu?

Krychowiak – niezbędny żołnierz Nawałki

Można gadać, że technicznie nie jest wirtuozem i nie zawsze prezentuje się tak, jak wszyscy od niego wymagają. Obecna reprezentacja Polski bez Krychowiaka NIE ISTNIEJE. Jeżeli nasza kadra chce na mundialu coś ugrać, to niezbędnym elementem tej układanki musi być pomocnik wypożyczony do West Bromwich Albion. Siła, agresja, wybieganie, doświadczenie – nikt w środkowej linii obok Krychowiaka tego nie ma.

Błaszczykowski – wrócił stary, dobry Kuba

Znowu – czasami przynudzał na prawym skrzydle. Zmagał się z urazami, nie grał regularnie w klubie, miał swoje problemy, co widać było na boisku. Kuba z meczu z Armenią jest kadrze potrzebny niemniej niż Robert Lewandowski. Umiejętna zastawka, przyspieszenie, urwanie się skrzydłem, powrót, zejście do środka – tak gra się na skrzydle w reprezentacji Polski. Błaszczykowski lepszy niż był już nie będzie, ale w takiej dyspozycji będzie kluczowy na rosyjskich boiskach.

Zieliński – to cały czas nie to

Jak nie z Armenią, to z kim? Nie wyglądało to źle, ale w takim spotkaniu od piłkarza z potencjałem pokroju Zielińskiego powinno wymagać się zdecydowanie więcej. Czego? Gola i dwóch asyst. Kibice i media pompują piłkarza Napoli, ale on póki co nie do końca wywiązuje się ze swojej roli lidera drużyny. Zgoda – nie było tragedii, wygraliśmy, nie ma tematu. Ale czy gdyby nam nie szło, to właśnie Zieliński przesądziłby o zwycięstwie? Bardzo ryzykowna teza.

Lewy Superstar

Pan Piłkarz – nic dodać nic ująć. W temacie zostało powiedziane absolutnie wszystko. Pecha mają ci, którzy nie żyją w jego czasach. Za kilkadziesiąt lat będziemy mogli się pochwalić, że oglądaliśmy go w akcji.

Zmiany, w końcu zmiany

Pozytywną zmianę dał Krzysztof Mączyński, który zapoczątkował akcję bramkową przy 1:5. Dobry akcent dał również wprowadzony po przerwie Rafał Wolski, który ustalił swoim trafieniem wynik spotkania. Nawałka się uczy – krótka ławka rezerwowych była jednym z czynników, przez który nie udało się wygrać z Danią. Nasz szkoleniowiec pracował nad tym, aby w kolejnych meczach ten błąd nie został powielany.

Przed nami ostatnie spotkanie eliminacji z reprezentacją Czarnogóry. Remis daje nam awans z pierwszego miejsca. Przy porażce i zwycięstwie Duńczyków, to ekipa ze Skandynawii wygra grupę, a my zagramy w barażach. Jak będzie w niedzielę? LV Bet przygotował ofertę na to spotkanie. Całość znajduje się TUTAJ.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem