Władze Premier League liczą na powrót kibiców jeszcze w tym sezonie

Włodarze Premier League nadal żywią nadzieję, że fani powrócą na trybuny jeszcze w sezonie 2020/2021. Richard Masters jest przekonany, że już na początku przyszłej kampanii kibice będą mogli oglądać spotkania Premier League na żywo.

Spotkania najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii nadal są rozgrywane bez udziału publiczności. Co prawda w tym sezonie kilka spotkań (między innymi North London Derby pomiędzy Tottenhamem Hotspur a Arsenalem) odbyło się z obecnością fanów na trybunach, jednak sytuacja epidemiologiczna na Wyspach zmieniła się diametralnie. Przez kolejną falę koronawirusa rząd Wielkiej Brytani zadecydował o ponownym zamknięciu stadionów.

Władze Premier League są jednak dobrej myśli. Prezes ligi – Richard Masters – podczas spotkania „Business of Football Financial Times” powiedział, że liczy na szybki powrót kibiców na stadiony.

Jestem przekonany, że fani wrócą na stadiony na początku nowego sezonu. Nikt nie może być tego pewien, ponieważ pandemia może nas jeszcze zaskoczyć. Nie straciliśmy nadziei, że część sympatyków będzie mogła pojawić się na meczach jeszcze w tym sezonie – powiedział Masters.

Zobacz również: 19-letni Polak w kadrze SSC Napoli na mecz Ligi Europy z Granadą!

Szef Premier League zapowiedział również, że transmisje ze spotkań nadal będą dostępne za darmo w telewizji w całej Wielkiej Brytanii. Wszystko to dzięki porozumieniu pomiędzy ligą a stacjami telewizyjnymi. To porozumienie będzie trwać co najmniej do końca obecnej kampanii.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem